Obecnie w wielu mediach możemy spotkać się z promocją dojazdów rowerowych do pracy. Kryją się za tym zwykle serwisy ekologiczne. Inną pobudką często bywa oszczędzanie. Każdy, kto miał okazję użytkować…

Dojeżdżanie rowerem do pracy-plusy i minusy

Dojeżdżanie rowerem do pracy-plusy i minusy

Obecnie w wielu mediach możemy spotkać się z promocją dojazdów rowerowych do pracy. Kryją się za tym zwykle serwisy ekologiczne. Inną pobudką często bywa oszczędzanie. Każdy, kto miał okazję użytkować rower częściej niż rekreacyjnie dwa razy do roku doskonale wie, że ten środek transportu posiada zarówno zalety jak i wady. Jeśli chodzi o zalety to jazda rowerem jest tania i zdrowa dla organizmu. Dodatkowo jazda rowerowa może być także przyjemna pod warunkiem że jest dobra pogoda a rowerzysta posiada odpowiednią odzież. Sam rower jako przedmiot jest stosunkowo tani i może go nabyć każdy pracujący człowiek. W porównaniu z pokonywaniem drogi pieszo rower jest stosunkowo szybkim środkiem transportu. Nie musimy także płacić za jego parkowanie. Części zamienne nie są drogie a awarie zdarzają się stosunkowo rzadko.

Jeśli zaś chodzi o wady roweru jako środka, którym dojeżdżamy do pracy to jest to przede wszystkim fakt, że na rowerze się pocimy i jeśli w pracy nie mamy możliwości wzięcia prysznica będziemy się czuć niekomfortowo. Gdy pogoda jest zła: pada deszcz albo wieje silny wiatr jazda rowerem jest zwyczajnie nieprzyjemna. Minusem jest także mała ilość dróg rowerowych. Te, które mamy często nie spełniają standardów. W praktyce rowerzysta wielokrotnie musi schodzić z roweru na przejściach dla pieszych oraz w celu wyminięcia przeszkody. Rowerzyści nie są lubiani przez kierowców, którzy często zachowują się wobec nich złośliwe. Na rower najlepszy jest strój sportowy a więc ten środek nie jest dobry dla osób, które muszą elegancko wyglądać w pracy. Denerwujący jest także brak stojaków rowerowych w miastach.

1 Komentarz
  1. W wielu miastach warto skorzystać z możliwości jaką daje policja – znakowanie rowerów. Trzeba mieć tylko dokument zakupu. W razie kradzieży roweru istnieje większe prawdopodobieństwo,że odzyskamy swój jednoślad.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.