Kiedyś garaż nieodłącznie kojarzył się z roboczą przestrzenią, łącząc w sobie fachowy warsztat i chaotyczną graciarnię. W dzisiejszych czasach, gdy projektowanie wnętrz przez specjalistę staje się coraz bardziej powszechne, starannie…

HomeSquare – pomoc profesjonalisty w kwestii zaplanowania garażu

HomeSquare – pomoc profesjonalisty w kwestii zaplanowania garażu

Kiedyś garaż nieodłącznie kojarzył się z roboczą przestrzenią, łącząc w sobie fachowy warsztat i chaotyczną graciarnię. W dzisiejszych czasach, gdy projektowanie wnętrz przez specjalistę staje się coraz bardziej powszechne, starannie zaprojektowany, designerski garaż nie powinien nikogo dziwić.

Patrząc z perspektywy stereotypu, garaż to domena mężczyzny, który nie toleruje obecności w nim postronnych osób. Wszystko tam jest cenne i ma swoje jedyne właściwe miejsce! I nawet jeśli wrażliwość mężczyzn na punkcie garażu nie uległa zmianie, to coraz więcej wagi przykłada się do wyglądu pomieszczenia garażu zwłaszcza w domu jednorodzinnym czy rezydencji. W przeciwieństwie do bloku, w domach garaż nie jest izolowany, a często jest wejściem do części mieszkalnej, z której najczęściej korzystamy. Warto, aby nie tylko był uporządkowany i czysty, ale także funkcjonalny i estetyczny.

Wygląd to szczególnie istotna kwestia dla posiadaczy zabytkowych aut lub najnowszych modeli sportowych samochodów, które są dla nich oczkiem w głowie i powodem do dumy. O ileż lepiej prezentują się na tle nowoczesnego oświetlenia, a być może także elementów dekoracyjnych. Powierzchnią najczęściej akcentowaną przez projektantów wnętrz garażowych są ściany, najczęściej przecież w garażu nie ma okien. Ich dużą powierzchnię można pomalować na odważny kolor przy pomocy łatwych w czyszczeniu farb. Można też wyłożyć je innym materiałem – cegłą, połyskliwym materiałem sztucznym lub lustrem. Zwłaszcza odbijające światło tworzywa dają futurystyczny efekt w połączeniu z gładką karoserią samochodu i punktami świetlnymi.

Jeśli szukasz architekta, wiadomości na temat technologii w designie lub dawki inspiracji, wejdź na HomeSquare. Pomoc profesjonalisty w kwestii zaplanowania garażu to także szansa na pozyskanie dodatkowej przestrzeni, nie licząc tej wydzielonej dla auta. Wykonana na zamówienie zabudowa pozwoli na komfortowe przechowywanie narzędzi i akcesoriów motoryzacyjnych. Architekt może zaproponować budowę garażu podziemnego, który pomieści więcej niż jedno auto. Specjalista doradzi też w kwestii najnowszych technologii, bo dziś możliwe jest o wiele więcej, niż tylko automatyczne otwieranie bramy. A gdyby tak zamontować wysokiej klasy sprzęt Hi-Fi?

Autor projektu: Bartek Włodarczyk Architekt

 

Zostaw komentarz