Zdecydowana większość osób poszukujących alkomatu to kierowcy. Urządzenie, które pozwala zmierzyć poziom alkoholu we krwi jest niezbędne w sytuacji, gdy po zakrapianej imprezie szykujemy się do jazdy samochodem. Zwykle korzystamy…

Jaki alkomat dla kierowcy wybrać?

Jaki alkomat dla kierowcy wybrać?

Zdecydowana większość osób poszukujących alkomatu to kierowcy. Urządzenie, które pozwala zmierzyć poziom alkoholu we krwi jest niezbędne w sytuacji, gdy po zakrapianej imprezie szykujemy się do jazdy samochodem. Zwykle korzystamy z niego kilka lub kilkanaście razy w roku. Teoretycznie poziom trzeźwości może zostać przeprowadzony na najbliższym posterunku policji.

Jest to jednak opcja mało komfortowa, a dodatkowo czasochłonna. Właśnie dlatego warto zainwestować w dobrej jakości alkomat, który posłuży nam przez długie lata. Sklep-alkomaty.pl posiada w swojej ofercie funkcjonalne, a zarazem niezawodne modele, które sprawdzą się w wielu różnych sytuacjach. O czym pamiętać przed zakupem?

Uniwersalne alkomaty dla kierowców

Sklep z alkomatami to miejsce, gdzie znajdziemy szeroki wybór urządzeń renomowanych marek. Jeśli zależy nam na model prostym i tanim, to dobrym wyborem będzie urządzenie, które wskazuje, czy w organizmie znajduje się alkohol, czy też nie. Nie znamy dokładnego wyniku pomiaru, co dla wielu osób może stanowić spore utrudnienie. Lepszym rozwiązaniem będzie alkomat, który wskazuje dokładne stężenie alkoholu we krwi. Najczęściej wybieranym modelem jest ten, który dokonuje pomiaru na podstawie wydychanego powietrza. Jest eksploatacja jest intuicyjna i niekłopotliwa. Warto zwrócić uwagę, czy interesujące nas urządzenie wymaga ustników jednorazowych, czy też posiada wbudowany ustnik.

Alkomat półprzewodnikowy, czy elektrochemiczny?

Wiele osób staje przed powyższym dylematem. Alkomaty półprzewodnikowe są dość tanie, co stanowi ich niewątpliwą zaletę. Należy jednak wiedzieć, że nie są one dokładne. Nie będzie to dobry wybór alkomatu dla kierowców, którzy muszą mieć sto procent pewności, że wynik badania jest prawdziwy.

Dobrym wyborem są urządzenia elektrochemiczne, które posiadają czuły i precyzyjny sensor. Są one godne zaufania, dlatego nie musimy obawiać się, że pomiar zostanie sfałszowany. Warto również podkreślić, że alkomaty elektrochemiczne nie wymagają zbyt częstej kalibracji.

Na rynku znajdziemy również alkomaty spektrometryczne. Są to urządzenia profesjonalne, a zarazem kosztowne w zakupie. Nie są one jednak mobilne, co jest sporym minusem. Tego rodzaju alkomaty wybierane są głównie przez służby mundurowe.

Zostaw komentarz