Piaskowanie jest procesem technologicznym, w trakcie które działa się ukierunkowanym strumieniem sprężonego powietrza, zawierającego twarde cząsteczki, na powierzchnię materiału. Piaskowanie ma na celu czyszczenie lub kształtowanie powierzchni. Jak ten proces…

Piaskowanie – sposób na uratowanie felg

Piaskowanie – sposób na uratowanie felg

Piaskowanie jest procesem technologicznym, w trakcie które działa się ukierunkowanym strumieniem sprężonego powietrza, zawierającego twarde cząsteczki, na powierzchnię materiału. Piaskowanie ma na celu czyszczenie lub kształtowanie powierzchni. Jak ten proces może być wykorzystywany na co dzień?

W procesie piaskowania wykorzystuje się jako materiał ścierający różne cząsteczki. Często jest to śrut, szkło lub żużel. Najczęściej jednak używa się elektrorundu. Taki materiał stosuje do piaskowania firma Mireko. Jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy lub okolic dowiedz się więcej na temat usługi piaskowania: http://www.mireko.pl/piaskowanie/

Na czym polega piaskowanie?

Piaskowanie jest często etapem wstępnym poprzedzającym, np.: malowanie proszkowe. Efekty jakie daje zastosowanie tej technologii są porównywalne ze szlifowaniem, a nawet je przewyższają. Piaskowanie pozwala uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Dzięki użyciu sprężonego powietrza można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, co zwiększa efektywność samego procesu. Strumień powietrza czyści i wygładza wszelkie zakrzywienia i rogi. Piaskowanie może być też wykorzystywane do usuwania z powierzchni materiału starych powłok malarskich oraz korozji.

Renowacja felg aluminiowych

Renowacja felg jest dużo tańszym rozwiązaniem niż kupno kompletu nowych. Pierwszym etapem jest prostowanie felg, jeśli są one krzywe. Zardzewiałe lub zniszczone felgi poddaje się procesowi piaskowania. Zastosowanie tej technologii na powierzchni felg aluminiowych, pozwala oczyścić ich powierzchnię, nawet w miejscach trudno dostępnych. W ten sposób można naprawić uszkodzone, porysowane felgi i sprawić, że ich powierzchnia znów będzie gładka i jednolita. W czasie procesu piaskowania można usunąć rysy, stare powłoki malarskie, zardzewiałe miejsca. Po dokładnym wyczyszczeniu felgi należy przystąpić do jej zabezpieczenia specjalnym środkiem antykorozyjnym. Jest to bardzo ważne, ponieważ dokładnie wyczyszczona powierzchnia, nie zabezpieczona może po kilku godzinach pokryć się niepożądanym nalotem. Jest to związane z utlenianiem się metalu po jego zetknięciu się z powietrzem. Ważne jest więc, żeby zaraz po przeprowadzonym czyszczeniu zabezpieczyć materiał przed szkodliwym działaniem powietrza. Tak przygotowana felga może być poddana malowaniu proszkowemu. Jest to metoda bardziej trwała niż lakierowanie felgi przy pomocy pistoletu.

Piaskowanie jest profesjonalną metodą czyszczenia powierzchni materiałów. Dzięki zastosowaniu tej technologii możemy uzyskać idealnie gładką powierzchnię, bez rys, zadrapań i nierówności, przygotowaną do dalszej obróbki.

2 Komentarze
  1. Wiecie może gdzie w Łodzi dobrze piaskują felgi i mają przyzwoite ceny? Czytałem opinie o paru warsztatach, ale zdania są mocno podzielone. Może ktoś ma jakieś doświadczenie gdzie i jak najlepiej?

  2. Marek tak na prawdę lepiej jest się gdzieś wybrać, do konkretnego zakładu i na własnej skórze dowiedzieć. Z doświadczenia wiem, że opinie są mocno podzielone tylko dlatego, że pisze je konkurencja, a wiadomo, że ona będzie pisać wyłącznie dobre opinie o sobie.

Zostaw komentarz