3 sposoby na ożywienie białej łazienki

3 sposoby na ożywienie białej łazienki

Biel króluje we współczesnych aranżacjach wnętrz. Dzięki niej powiększa się optycznie niewielkie przestrzenie i doświetla się pomieszczenia, w których w ciągu dnia brakuje słońca. Niestety, biel szybko się nudzi, a jej sterylność może nieco przerażać. Jeśli chce się stworzyć stylową, białą łazienkę, warto poznać sposoby na ożywienie takiej aranżacji.

  1. Lawendowe akcenty w stylu prowansalskim
  2. Nowoczesne, czarne dodatki
  3. Złocenia w stylu retro

Ożywienie białej łazienki to paradoksalnie trudne zadanie. Biel łączy się łatwo z różnymi kolorami i wzorami, jednak gdy chce się utrzymać efekt optycznego powiększenia, dodatki do łazienki muszą być dokładnie przemyślane. Poznaj 3 sposoby, dzięki którym biała łazienka zmieni się nie do poznania.

Lawendowe akcenty w stylu prowansalskim

Styl prowansalski bez przeszkód może zagościć do łazienki. Białe płytki znakomicie połączą się z płytkami w kolorze lawendowym. Lawendowy pasek dekoracyjny na ścianie lub dekor na dużej płytce będą prezentować się zjawiskowo. Tego typu płytki oferuje między innymi Strefa Łazienek. Dodatkowo na podłodze warto położyć kafle imitujące drewno. W ten sposób ociepli się aranżację, by przebywanie w łazience było prawdziwą przyjemnością. Lawendowy kolor można wprowadzić do łazienki również za pomocą ręczników w tym odcieniu, ramy lustra, świec ustawionych na meblach, a także na zasuszonych kwiatach, które umieści się w wazonie w salonie kąpielowym.

Nowoczesne, czarne dodatki

Jeśli łazienka ma być utrzymana w stylu minimaoslitycznym lub loftowym, biel można ożywić za pomocą kontrastowej czerni. Czarne akcesoria łazienkowe z oferty takiej jak https://strefalazienek.pl/481-tiger-akcesoria sprawdzą się w tym celu znakomicie. Drążki na ręczniki, stojaki na papier toaletowy, kubki i inne dodatki Tiger wyróżnia się na białym tle, dodając całej aranżacji ponadczasowej elegancji. Dzięki temu biało-czarna łazienka będzie prezentować się elegancko nawet po 10-15 latach, gdy inne kolory i wzory wyjdą z mody.

Złocenia w stylu retro

Wyposażenie łazienek w stylu retro to przede wszystkim oryginalne baterie z dużymi kurkami w kolorze złotym, złote uchwyty i wieszaki, a także bogato zdobione ramy luster. Takie dodatki i akcesoria łazienkowe pięknie wyglądają na tle białych płytek, sprawiając, że pomieszczenie nabiera wręcz królewskiego charakteru. Jeśli to możliwe, zlecenia i biel warto uzupełnić o wannę owalną wolnostojącą. Dzięki niej łazienka zmieni się w niekwestionowaną świątynię relaksu, w której wszelkie troski odejdą w zapomnienie.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments