4 powody, dla których warto kupić kamerkę do samochodu

Kamera samochodowa kiedyś stanowiła wyposażenie tylko i wyłącznie drogich samochodów, a przeciętny kierowca nie mógł sobie na nią pozwolić. Czasy się zmieniły, ceny poszły w dół a wideorejestrator trasy stał się dostępny niemal dla każdego. Właściciele pojazdów coraz częściej decydują się na zakup kamerki samochodowej, dlatego poniżej przedstawimy cztery powody, dla których warto kupić to urządzenie.

4 powody, dla których warto kupić kamerkę do samochodu

Kamera samochodowa kiedyś stanowiła wyposażenie tylko i wyłącznie drogich samochodów, a przeciętny kierowca nie mógł sobie na nią pozwolić. Czasy się zmieniły, ceny poszły w dół a wideorejestrator trasy stał się dostępny niemal dla każdego. Właściciele pojazdów coraz częściej decydują się na zakup kamerki samochodowej, dlatego poniżej przedstawimy cztery powody, dla których warto kupić to urządzenie.

Skuteczność w walce z oszustami

Dzięki kamerze samochodowej możemy skuteczniej dowodzić swoich racji w sytuacjach wypadkowych, lub kiedy zatrzyma nas policja. Wyłudzenia odszkodowań to również ostatnimi czasy rosnący problem, a w takich przypadkach posiadanie wideorejestratora to dla nas duży plus. Kiedy przytrafi nam się jakiś niefortunny incydent na drodze, a na miejscu zdarzenia nie będzie świadków, wystarczy odtworzyć nagranie z kamery i użyć go jako materiału dowodowego przy ustalaniu winowajcy.

Odszukanie winnego

Każdy z nas na pewno zna kogoś, komu porysowano lub obito samochód na parkingu. Bez wykupionego AC musimy sami ponosić koszty naprawy, ponieważ w takich przypadkach ciężko jest odnaleźć osobę odpowiedzialną, która zwyczajnie zbiegła z miejsca wypadku. Jeżeli często parkujemy samochód na parkingach niestrzeżonych, warto kupić kamerkę z wmontowanymi czujnikami ruchu. Model kamerki do samochodu SmartCams CDR225 DUAL WDR FHD posiada omawianą funkcję, w związku z tym automatycznie uruchomi nagrywanie, gdy tylko wykryje ruch. Dzięki temu z łatwością możemy odnaleźć sprawcę i wyciągnąć konsekwencję z zaistniałego incydentu.

Kamerki samochodowe jako nawigator

Jeżeli smartfon zastąpił wiele urządzeń codziennego użytku, kamerka może z łatwością pełnić funkcję wielu urządzeń w naszym samochodzieKamerki SmartCams 5.1 LOLLIPOP z wbudowaną nawigacją, z pewnością ułatwią nam dalekie podróżowanie, ponieważ wyświetlają trasę na lusterku samochodowym. Odpada nam w ten sposób zakup dodatkowego sprzętu GPS, pełniącego tylko jedną funkcję, na rzecz urządzenia, które nie tylko ułatwi nam dojechanie do celu, ale również zarejestruje naszą trasę.

Dodatkowo, możemy wybrać model kamery samochodowej z wbudowanym pomiarem prędkości, który analizuje ilość przebytych kilometrów oraz informuje o prędkości z jaką pokonywaliśmy wybrane odcinki. Można dzięki temu chociażby, obliczyć zużycie paliwa na dalszą trasę.

Łatwe parkowanie

Zdarzyło Ci się kiedyś krążyć kilkanaście minut w poszukiwaniu miejsca parkingowego odpowiedniego, byś mógł komfortowo zaparkować? Odrzucając jedno miejsce za drugim, obawiając się uszkodzenia samochodu można niekiedy stracić bardzo dużo cennego czasu. Kamerki do samochodu marki SmartCams posiadają w swojej ofercie wiele produktów, dzięki którym za niewielką cenę, niestraszne będzie pozostawienie pojazdu nawet w ciasnych uliczkach.

Jak widać w powyższym zestawieniu, z zakupieniem kamery samochodowej wiąże się wiele korzyści, a posiadając je w wyposażeniu samochodu, dotychczas kłopotliwe sytuacje na drodze staną się o wiele prostsze.

Poprzedni artykuł

Czym jest numer VIN i dlaczego warto sprawdzić go w bazie danych?

Następny artykuł

Jak zgłosić szkodę OC?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.