Aktywne przejścia dla pieszych – 3 rzeczy, które musisz wiedzieć

Aktywne przejścia dla pieszych – 3 rzeczy, które musisz wiedzieć

Aktywne przejścia dla pieszych – 3 rzeczy, które musisz wiedzieć

Aktywne przejścia dla pieszych – dowiedz się, co to jest, a także, gdzie doskonale się sprawdzą. Koniecznie przeczytaj artykuł i zainwestuj w aktywne przejście dla pieszych, które zwiększy bezpieczeństwo pieszych i kierowców w Twoim mieście.

  1. Aktywne przejścia dla pieszych – co to jest?
  2. Bezpieczne przejście dla pieszych – co zawiera zestaw?
  3. Gdzie warto zastosować aktywne przejście dla pieszych?

Aktywne przejścia dla pieszych – co to jest?

Wyobraź sobie, że jedziesz samochodem po drodze. Wieczór jest dosyć ciemny, w końcu jest jesień. Nic nie widać dookoła. Nagle w ostatniej chwili hamujesz, ponieważ zauważasz pieszego wchodzącego na pas. Na szczęście nic się nie stało, ale mogłeś mieć mniej szczęścia. A gdyby można było uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji? Aktywne przejścia dla pieszych to jest rozwiązanie, którego potrzebujesz! Koniecznie zajrzyj na stronę internetową, na której znajdziesz aktywne przejście dla pieszych. Zastanawiasz się, czym właściwie jest aktywne przejście dla pieszych?  Jest to nic innego jak przejście, które zwiększa bezpieczeństwo zarówno pieszego, jaki kierowcy, ponieważ jest interaktywne, a także doskonale oświetlone.

Bezpieczne przejście dla pieszych – co zawiera zestaw?

Bezpieczne przejścia dla pieszych przede wszystkim mają za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa zarówno Kierowcy, jak i pieszego. W związku z tym niezwykle ważna widoczność, która jest zwiększona dzięki nowoczesnej oprawie LED, pozwala to na zwiększenie kontrastu oraz podświetlenie pieszego. Kierowca zostaje wyczulony na zbliżające się przejście dla pieszych poprzez podświetlany znak drogowy D-6 oraz sygnalizację ostrzegawczą, którą widać aż ze 150 metrów! Ponadto dzięki głośnikowi, który emituje komunikat dopasowany do potrzeb Klienta pod kątem treści, a także języka, umożliwia bezpieczne zachowanie osobom niewidomym.

Gdzie warto zastosować aktywne przejścia dla pieszych?

Bezpieczne przejście dla pieszych to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie w miejscach, w których istnieje zwiększony ruch pieszych lub też piesi mogą być nieco mniej ostrożni. Tak więc aktywne przejście dla pieszych powinno znaleźć się w pobliżu przedszkola czy szkoły, ponieważ dzieci mogą wykazywać się pewnego rodzaju nieostrożnością. Dodatkowo aktywne przejścia dla pieszych to także świetne rozwiązanie w miejscach, w których piesi mogą być nieco mniej ostrożni, czyli na przykład okolice szpitala, placówek oświatowych, placówek medycznych, MOPSów, a także punktów administracji państwowej, czyli urzędy pracy, urzędy skarbowe, urzędy miasta.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments