Auta 7 osobowe – kiedy warto zainteresować się takim samochodem?

Auta 7 osobowe - kiedy warto zainteresować się takim samochodem?

Posiadanie dużej rodziny wiąże się z potrzebą zakupu dużego samochodu. Na rynku prócz popularnych 5-cio osobowych minivanów, można znaleźć również modele, które pozwalają na pomieszczenie aż 7 osób.

Kiedy przydaje się 7 osobowy samochód?

Takie pojazdy, choć pozornie mogą wydawać się ogromne, wcale nie muszą takie być. Auta 7 osobowe można spotkać w dwóch wariantach: ze stałymi siedzeniami lub dodatkowymi, które w momencie potrzeby ich wykorzystania dopiero się rozkłada. W zależności od modelu, istnieje możliwość wymontowania ostatniego rzędu siedzeń, by zyskać więcej przestrzeni w bagażniku.

Tak samochody najczęściej wybiera się ze względu na potrzebę przewożenia jednorazowo dużej ilości osób. W przypadku rodzin powyżej 3 dzieci, jest to funkcjonalne rozwiązanie – nie ma konieczności kupowania dwóch dużych samochodów, bo wystarczy jeden.

Tego typu auta są niekiedy większe od swoich odpowiedników 5-cio osobowych, ale nie jest to reguła. Dużą zaletą jest fakt, że do prowadzenia takie auta osobowego, wciąż wystarczy prawo jazdy kategorii B.

Auta 7 osobowe mogą przydać się także, jeżeli jest się taksówkarzem. Możliwość zabrania większej ilośc pasażerów, pozwala na dostep do większej oferty zleceń – zwłaszcza w weekendowe wieczory.

Czym kierować się przy wyborze 7 osobowego auta?

Decydując się na taki typ samochodu, ważna jest jego pojemność. Jeżeli auto ma być wykorzystywane tylko do przewozu osób, warto zwrócić uwagę na auta, które umożliwiają wygodne podróżowanie wszystkim 7 osobom. Z kolei jeżeli istotna jest również pojemność bagażnika, można szukać dużego auta, które będzie posiadało odpowiedniej wielkość przestrzeń ładunkową, lub modelu ze składanymi siedzeniami (wtedy może być dostępne np. tylko 5 miejsc).

Kolejną dość istotną kwestią jest serwis. W zależności od kraju pochodzenia, marki, modelu – naprawy oraz wszelkie koszty związane z eksploatacją, mogą się znacząco różnić. Popularność modelu na naszym rynku też jest istotna, ponieważ może to wpłynąć na ilość dostępnych części zamiennych – zarówno nowych, jak również używanych.

Trzeba mieć na uwadze, że 7 osoby samochód nieco waży. W związku z tym, dobrze jest zdecydować się na silnik, który pozwala komfortowo podróżować – nawet gdy auto jest wypełnione po brzegi. Warto zapoznać się z opiniami co do poszczególnych modeli aut, a także dowiedzieć się, który motor będzie najbardziej odpowiedni, pod względem wydajności i wytrwałości.

5 1 vote
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments