Bezpieczna flota samochodowa dzięki monitoringowi

Każda firma zarządzająca flotą samochodową staje przed wyzwaniem: w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo kierowców oraz pojazdów, a także w jaki sposób ograniczyć koszty ubezpieczeń i napraw?

Kamery w pojazdach firmowych dla większego bezpieczeństwa na drodze

Już od wielu lat nie jest prawdą stwierdzenie, że kamery instalowane w pojazdach służą głównie rejestrowaniu filmików na popularne serwisy wideo. Obecnie coraz więcej osób zajmujących się zarządzaniem flotą firmową decyduje się na zainstalowanie we wszystkich pojazdach kamer, które monitorują wszystko, co dzieje się na drodze podczas podróży służbowych. Zastosowanie monitoringu znacznie ułatwia rozwiązanie wszystkich kwestii spornych z ubezpieczycielem w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku lub stłuczki. Nagranie zarejestrowane przez kamerę w samochodzie może posłużyć jako dowód na określenie, kto zawinił powodując kolizję drogową. Kamera monitorująca sprawdza się przede wszystkim w pojazdach firmowych, które są szczególnie narażone na to, że staną się ofiarą wyłudzaczy odszkodowań. Szczególnie narażone są pojazdy duże, takie jak ciężarówki i samochody dostawcze, którym z racji gabarytów i wagi trudniej jest wystarczająco szybko reagować na ryzykowne sytuacje na drodze. Dzięki filmowi zarejestrowanemu przez kamerę nie będzie wątpliwości, kto zawinił podczas wypadku lub stłuczki. Jeżeli nie wiesz, jakie kamery będą najlepsze dla Twojej floty i w jaki sposób zainstalować je w samochodach, skorzystaj z profesjonalnego doradztwa w firmie Fleets Compare. Firma ta zajmuje się porównywaniem ofert różnych podmiotów zajmujących się profesjonalną obsługą flot. Dzięki porównaniu najważniejszych parametrów ofert bez trudu wybierzesz firmę, która podejmie się zainstalowania nowoczesnych kamer w samochodach w Twojej flocie firmowej.

Niższe koszty dzięki korzystnemu ubezpieczeniu floty

Niezależnie od zastosowanych nowinek technologicznych, takich jak kamery monitorujące ruch na drodze, każdy samochód jeżdżący we flocie musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. W firmach posiadających rozbudowane floty łatwo zapomnieć o zbliżającym się terminie przeglądu rejestracyjnego lub konieczności opłacenia na czas kolejnej składki na ubezpieczenie, bez którego pojazd nie może poruszać się po drogach. Jeżeli chcesz uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z nieuregulowaniem na czas opłat za ubezpieczenie lub z niewykonanym w terminie przeglądem, ale jednocześnie nie chcesz mieć na głowie pamiętania o wszystkich terminach, jest na to sposób. Na stronie fleetscompare.com znajdziesz i porównasz oferty firm, które specjalizują się w zarządzaniu flotą i za których pośrednictwem możesz ubezpieczyć wszystkie samochody jednocześnie. Doradca pomoże przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, wybrać ubezpieczyciela, który zaoferuje najkorzystniejsze stawki i warunki, a także zadba o terminowe opłacanie składek. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla firm, które posiadają co najmniej kilka samochodów firmowych.

Warto pamiętać, że bezpieczeństwo firmowej floty samochodowej oraz korzystających z niej kierowców powinno być priorytetem każdego przedsiębiorstwa. Zarówno zainstalowanie profesjonalnych kamer rejestrujących jak i współpraca z firmą, która zadba o stan techniczny i terminowe ubezpieczenie pojazdów to ważny krok na drodze do bezpieczeństwa pracowników.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Unus Multorum

Poza tym monitorowanie pojazdów służy też monitorowaniu pracowników. W mojej starej firmie kierowcy, w których pojazdach był GPS i monitoring jakoś szybciej wyrabiali się w trasie.