Jak bezpiecznie wynająć busa na wakacje?

Idąc za przykładem zachodnich sąsiadów, coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie w wynajmu samochodu na wakacje. To znacznie tańsza alternatywa niż kupowanie własnego auta. W porównaniu lotami czarterowymi lub kursami autokarowymi daje nieporównywalną niezależność i swobodę poruszania się. Przedstawiamy kilka wskazówek jak tanio wynająć samochód na wakacje.

Wielkość wypożyczanego pojazdu

Wiadomo, że na wakacyjny wyjazd zabieramy sporą ilość bagaży. Ubrania w różnych wariantach pogodowych, sprzęt sportowy, wypoczynkowy zajmują sporo miejsca. Dla rodziny czteroosobowej komfort podróży może zapewnić tylko samochód osobowy typu combi. W dużej części bagażowej bez problemu będzie można zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Niestety wynajęcie takiego auta jest droższe niż standardowego auta osobowego.

Tańszą opcją jest wynajęcie busa, zwłaszcza wtedy, gdy w wakacyjną podróż możemy wybrać się ze znajomymi. Koszt wynajęcia bardzo łatwo można rozłożyć na wszystkich podróżujących. Komfort podróży jest także większy, ponieważ część przestrzeni pasażerskiej można przeznaczyć na wygodny wypoczynek po rozłożeniu foteli, a obszernym bagażniku zmieszczą się wszystkie potrzebne rzeczy.

Poza wielkością istotną sprawą jest wielkość silnika. W długą podróż do Chorwacji po urozmaiconym terenie lepiej zdecydować się na wersję samochodu z silniejszym silnikiem, tym bardziej, że auto będzie znacznie obciążone. Z mocniejszym silnikiem znacznie łatwiej będzie pokonać nawet duże wzniesienia.

Jak wybrać odpowiednią wypożyczalnię?

Bardzo często rezerwacji pojazdu dokonujemy drogą internetową, kierując się wyborem wypożyczalni danego terenu. Pamiętać jednak należy, że wypożyczalnia może podstawić auto w dowolnie wybranym miejscu, więc przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość oferty. Uwagę należy zwrócić na modele oferowanych samochodów, ich roczniki, cenę wynajmu krótko i długoterminowego. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru koniecznie trzeba udać się do wypożyczalni i sprawdzić, czy auta znajdujące się w ofercie internetowej są zgodne z rzeczywistym taborem. Warto w internecie sprawdzić opinie innych klientów.

Fot. Bus wypożyczalni samochodów www.carson.auto.pl – 249 zł doba

Wypożyczenie – ile to kosztuje?

Cena oczywiście uzależniona jest od okresu wynajmowania, im krócej, tym drożej. Trzeba się liczyć także z kaucją w wysokości ok. 500 zł. Do tego dochodzą oczywiście koszty paliwa, ale te trzeba ponosić także w przypadku podróży własnym samochodem. Odpadają natomiast koszty ubezpieczeń, serwisu i ewentualnych napraw. Nawet w przypadku awarii auta można liczyć na samochód zastępczy. Bilans zysków jest większy niż strat, dlatego wypożyczanie samochodów cieszy się coraz większą popularnością. W niektórych wypożyczalniach w okresie letnim samochody trzeba rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments