Capital of Rock 2017 – kto wystąpi na wrocławskim wydarzeniu?

Póki co w line-upie pojawiły się cztery zespoły, jakie będziemy mogli podziwiać na Stadionie Wrocław podczas tegorocznego festiwalu Capital of Rock, odbywającego się 19 sierpnia. Czego możemy spodziewać się po zapowiedzianych artystach?

Fani szybkiej jazdy

Najbardziej znanym fanom muzyki nie tylko rockowej, ale i elektronicznej, jest grupa The Prodigy. Muzycy łączą klasycznie ostre brzmienie z równie ostrymi bitami, podczas słuchania których aż chciałoby się rozpocząć szybką jazdę samochodem. Nic dziwnego, że utwór kapeli znalazł się w ścieżce dźwiękowej do popularnej gry z 2005 roku – Need for Speed – Most Wanted. Wszyscy nastrojeni nostalgicznie gracze mieli zapewne do czynienia z utworami tego zespołu, które zadowolą nawet zagorzałych fanów ostrej odmiany metalu. Usłyszenie ich na żywo będzie niewątpliwie wielkim przeżyciem.

„Joker and the thief”

Jeżeli nie znacie dokładnie twórczości zespołu Wolfmother, to jako fani rocka kojarzycie przynajmniej ten tytuł. Utwór ten wykorzystywano w ścieżce dźwiękowej do wielu filmów pełnometrażowych, z których najbardziej przez nas rozpoznawalnym jest Shrek 3. (2007). Australijczycy obrali styl nazywany przez wielu retro – choć grupa powstała w 2000 roku, brzmi jak klasyk z niezapomnianych lat 70. Nietrudno uznać głos wokalisty, Andrewa Stockdale’a, za przywodzący na myśl czasy rozkwitu rocka, a poczucie młodego ducha w starej estetyce wywołuje wyjątkowe wrażenie.

Nowość na scenie

Niebywałą atrakcją będzie też występ młodziutkiej, bo zaledwie trzyletniej kapeli Raven Eye, grającej muzykę stanowiącą połączenie garażowego rocka z bluesem. Dla polskiej publiczności nie będzie to aż taka całkowita nowość, gdyż artyści wystąpili już u nas w 2015 roku jako support Slasha i Mylesa Kennedy’ego. Prężnie rozwijają swoją działalność, a na koncie mają już jeden album studyjny. Pora zapoznać się z twórczością tych zdolnych, młodych chłopaków, którzy szturmem podbijają rockową scenę!

Coś dla fanów alternatywy

Ostatnim z do tej pory zapowiedzianych zespołów jest amerykańska kapela Breaking Benjamin. Chłopaki grają ostrego rocka z elementami post-grunge’u. Znani są z mrocznych i depresyjnych tekstów, a ich muzyka, mimo dźwięków agresywnej gitary, potrafi wzruszać. Jeden z utworów promujących ostatnią płytę, Dark Before Dawn – „Angels fall”, był stałym bywalcem naszych rodzimych rockowych stacji radiowych. Nic jednak nie równa się doświadczeniu występowi zespołu na żywo.

Wiadomo, że warto

Teraz już tylko pozostało nam czekać na informacje o pozostałych, występujących artystach oraz jak najszybciej zaopatrzyć się w wejściówkę, by nie przegapić niewyczerpanej jeszcze puli. Do wyboru są różne kategorie – trybuny, płyta 1 i 2 oraz bilety VIP, umożliwiające fanom wejście na backstage. Gwarantowane są energia i świetna zabawa podczas koncertów! Jeżeli wy i wasi znajomi lubicie ciężką muzykę w świetnym towarzystwie, już dziś znajdźcie i zakupcie bilety na Capital of Rock 2017!

AK
Więcej informacji na temat koncertu na: www.alebilet.pl/bilety/capital_of_rock_2017.

Poprzedni artykuł

Kask nieodłącznym przyjacielem motocyklisty

Następny artykuł

Prezent dla ojca – praktyczne porady

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.