Nawet osoby, które posiadają własny samochód, w tej chwili korzystają chętnie z opcji car sharingu. Jest to również ogromne udogodnienie dla tych, którzy nie mają jeszcze własnego pojazdu, a muszą…

Car sharing – dlaczego warto z niego korzystać?

Car sharing – dlaczego warto z niego korzystać?

Nawet osoby, które posiadają własny samochód, w tej chwili korzystają chętnie z opcji car sharingu. Jest to również ogromne udogodnienie dla tych, którzy nie mają jeszcze własnego pojazdu, a muszą dotrzeć w miejsce, do którego nie dociera autobus czy tramwaj. Car sharing ma zresztą liczne zalety – stąd zapewne wynika jego rosnąca popularność. Dlaczego warto z niego korzystać i czemu warto przyjrzeć się wcześniej obowiązującym ofertom? Jak wygląda kwestia car sharingu w Łodzi?

Czym jest car sharing?

Car sharing oznacza dokładnie tyle, co “współdzielenie auta”, “dzielenie się samochodem”. Rzeczywiście, oznacza to korzystanie z jednego wozu przez wiele różnych osób. W umysłach niektórych ludzi powstaje jednak w tej chwili wizja osób, które zostawiają samochód obcym, albo ustawiają go gdzieś na parkingu bez zabezpieczenia, by ktoś inny mógł z niego skorzystać. Tymczasem jest to zwykły – chociaż bardzo sprytny i posiadający wiele zalet – model biznesowy. Korzystają z niego wypożyczalnie samochodów w różnych miejscach – nie tylko rzecz jasna w Polsce, ale i na całym świecie. Wypożyczalnie samochodowe udostępniają dany wóz osobom, które się do nich zgłoszą – wszystko odbywa się na ustalonych z góry warunkach.

Car sharing a wypożyczanie pojazdów

Car sharing jest formą wypożyczania pojazdów, jednak różni się znacznie od tego, co oferują zwykle normalne wypożyczalnie. Przede wszystkim pojazd można pożyczać w ten sposób nie tylko na godziny, ale i na minuty. Jeśli ktoś potrzebuje gdzieś podjechać, żeby się pokazać w wozie i wystarczy mu na przykład 20 czy 30 minut, car sharing umożliwia jak najbardziej otrzymanie auta właśnie na ten czas. Płaci się rzecz jasna tylko za tyle, ile ktoś wyjeździł i na ile pożyczył wóz. Auta można zresztą pożyczać i nas dłużej – na przykład na całe dni czy tygodnie. Wszystko zależy od umowy, jaką zawiera wypożyczający z firmą udostępniającą pojazd. Istnieją i inne, ważne różnice – użytkownicy pojazdu to osoby, które zostały zweryfikowane przez firmę wypożyczającą. Wiadomo że mają czynne prawo jazdy, że zapłacą za czas wypożyczenia i tak dalej.

Car sharing w Łodzi

Jeśli chodzi o car sharing, oferta jest w tej chwili świetnie rozbudowana i dostępna w wielu miastach w Polsce i na świecie. Ustaliliśmy już, że car sharing jest lepszy od zwykłego wypożyczania wozu – dlaczego jednak warto się na niego w ogóle decydować? Przede wszystkim to olbrzymia pomoc dla tych, którzy wyjechali gdzieś na wakacje pociągiem czy autobusem, a chcą później poruszać się samochodem. To również opcja dla tych, którzy dotarli do Łodzi, ale mają jeszcze kilka czy kilkanaście kilometrów do przejechania na przykład do domu swojego wujka czy babci – bo mieszkają oni pod miastem. Wygodną metodą jest właśnie pożyczenie pojazdu na z góry ustalonych warunkach. tym bardziej, że samodzielnie wybiera się auta – można zatem otrzymać takie, które najbardziej komuś pasuje i czym chciałby się chociaż przez chwilę przejechać. Żeby dowiedzieć się więcej o ofercie – która i w Łodzi jest szeroka – warto sprawdzić w internecie, pod hasłem “car sharing łódź”.

Partnerem materiału jest firma TrafiCar, której usługa to car sharing Łódź. Zobacz więcej informacji na TrafiCar.pl.

Zostaw komentarz