Czym charakteryzuje się XXI wiek? Oprócz niezaprzeczalnego postępu w medycynie, technologii itp, mówić na pewno możemy o znacznym zwiększeniu tempa życia . XXI wiek to także rozwój przeróżnych niekonwencjonalnych idei…

Car sharing – narzędzie XXI wieku!

Car sharing – narzędzie XXI wieku!

Czym charakteryzuje się XXI wiek? Oprócz niezaprzeczalnego postępu w medycynie, technologii itp, mówić na pewno możemy o znacznym zwiększeniu tempa życia . XXI wiek to także rozwój przeróżnych niekonwencjonalnych idei i pomysłów. Jedną z nich jest właśnie car sharing Omni. Co to w ogóle jest?

Samochód dawniej i dziś

Najpierw jednak warto pomyśleć przez chwilę, czym dla nas jest samochód. Dawniej auto służyło raczej rzadko. Przede wszystkim- mało osób je miało. Co więcej raczej przeznaczone było na wyjątkowe okazje – dojazd do kościoła, wyjazdy, zakupy. Czasem używano go także do pracy, ale raczej nie mieszkano daleko od miejsca zatrudnienia zatem nie było to konieczne.

Dziś natomiast samochód to podstawa. Poruszamy się niem po mieście, dojeżdżamy do pracy, na zakupy, do przyjaciół. Teraz bowiem nasze życie jest bardzo zróżnicowane – musimy jeździć w przeróżne, często dużo od siebie oddalone, miejsca, załatwiać wiele spraw itp.

Car sharing od Skody – niezwykłą inicjatywa

Dlatego też warto zainteresować się, czym jest car sharing omni. Otóż jest to wynajem samochodów- jednak bardzo szczególny. Bowiem najogólniej rzecz ujmując można powiedzieć, że działa troszkę jak taksówka. Zamawiamy samochód, wsiadamy do niego i jedyne co, to płacimy za przejechane kilometry, zaś kierowcami jesteśmy my sami. Jak to dokładniej działa?

Na początek musimy pobrać aplikację car sharing omni. Kiedy chcemy wypożyczyć samochód sprawdzamy w aplikacji, jakie modele Skody są dostępne. Możemy wybrać auto typowo miejskie, jak i takie przeznaczone na dłuższe wypady. Dodatkowo – lokalizujemy, które auto omni znajduje się najbliżej nas. Następnie otwieramy je za pomocą aplikacji a wewnątrz znajdujemy kluczyki.

Wygoda car sharingu od Skody

Co ciekawe wynajmując w ten sposób samochód nie musimy się martwić o koszta paliwa. Jeśli potrzebujemy zatankować, to w samochodzie znajduje się karta paliwowa – tankujemy na koszt firmy a nie nasz. To jeszcze nie wszystkie wygody. Oczywiście bowiem samochody są w pełni sprawne i zadbane.

A w jaki sposób płacimy? To jest niesamowite! W car sharing od Skody nie jest bowiem tak, że za wynajem samochodów płaci się z góry, tudzież za określony czas. Tu liczą się jedynie przejechane kilometry. Kiedy już pozałatwiamy wszystkie sprawy i odstawimy samochód na miejsce a następnie zamkniemy za pomocą aplikacji, to kwota za odległość, jaką zrobiliśmy zostanie automatycznie pobrana z naszego konta bankowego.

Dla kogo będzie idealny car sharing od Skody?

Komu spodoba się taki pomysł? Praktycznie każdemu z nas. Pomyślmy sami, ile jest sytuacji, w których potrzebujemy samochodu – warto wymienić choć kilka z nich. Na pewno zatem car sharing przyda się osobom, które mają już prawo jazdy, ale jeszcze z różnych przyczyn nie kupiły samochodu. Dzięki car sharingowi omni mogą one a każdej chwili wziąć auto, pozałatwiać swoje sprawy i dodatkowo – nie zapomnieć umiejętności nauczonych na kursie.

Innym przykładem jest sytuacja, w której mamy samochód, ale z jakiś przyczyn jest on niedostępny dla nas. Może być uszkodzony, być w naprawie, na przeglądzie labo też współmałżonek wziął go, nie pytając czy przypadkiem nie będziemy go potrzebować. Wówczas warto skorzystać z car sharingu od Skody!

Oceń post

Zostaw komentarz