Carsharing w Łodzi – jak wygodnie korzystać z samochodów na doby?

Idea carsharingu, czyli korzystania ze współdzielonych samochodów, na świecie jest znana doskonale od lat. W Polsce to stosunkowo nowa usługa – w wielu dużych miastach pojawiła się możliwość wypożyczenia auta na doby. Łódź znajduje się w gronie ośrodków, gdzie usługa ta jest dostępna.

Samochód na doby – co to takiego?

Usługa polegająca na wynajęciu samochodu na doby to nowoczesna usługa transportowa. Najlepiej zdaje egzamin w sytuacji, kiedy kierowca potrzebuje pojazdu na więcej niż 2-3 godziny. Na ogół istnieje też opcja wyjazdu takim autem poza dane miasto czy nawet za granicę. Wszystko zależy od warunków oferowanych przez konkretną wypożyczalnię. Jak podkreślą eksperci z firmy PANEK CarSharing, carsharingu dobowego nie należy mylić z wynajmem pojazdów na minuty, gdyż są to dwie odrębne usługi. W przypadku carsharingu dobowego pracownik wypożyczalni jest obecny zarówno przy odbiorze, jak i zwrocie samochodu przez klienta.

Jak wynająć samochód na doby?

Samochód na doby klienci rezerwują przeważnie telefonicznie lub online za pośrednictwem systemu elektronicznego zamieszczonego na stronie wybranej wypożyczalni. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby osobiście odwiedzić wypożyczalnię. Zawsze należy podać godziny i miejsca odbioru oraz zwrotu pojazdu, wymagane jest też okazanie ważnego prawa jazdy. Cała procedura nie jest skomplikowana – przebiega szybko i sprawnie. Co ciekawe, miejsce zwrotu pojazdu nie musi być takie same jak te, gdzie odebrano auto na doby. Łódź pod tym względem daje dość duże możliwości, niemniej zawsze należy sprawdzić, gdzie dokładnie wypożyczalnia ma swoje punkty.

 Samochód na doby – wygoda i komfort

Samochód na doby to bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające korzystać z pojazdu bez konieczności ponoszenia wielu wydatków, z którymi nieodmiennie wiąże się posiadanie auta. Opłaca się to chociażby z tego względu, że samochód statystycznego Polaka przez ponad 90 proc. stoi nieużywany, a pomimo tego generuje niemałe koszty. Dzięki carsharingowi jedno auto może być używane przez wiele osób.

Poprzedni artykuł

Samochody hybrydowe – 4 fakty o tych nowoczesnych pojazdach

Następny artykuł

Kółka – dlaczego warto stawiać na zaufanych sprzedawców?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.