W ostatnim czasie sytuacja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych uległa diametralnej zmianie. Niestety ta zmiana jest niekorzystna dla klientów. W ciągu ostatnich 6 miesięcy ceny ubezpieczeń wzrosły o średnio 40% a…

Ceny OC idą w górę. Sprawdź

Ceny OC idą w górę. Sprawdź

W ostatnim czasie sytuacja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych uległa diametralnej zmianie. Niestety ta zmiana jest niekorzystna dla klientów. W ciągu ostatnich 6 miesięcy ceny ubezpieczeń wzrosły o średnio 40% a zapowiadane są kolejne podwyżki.

Gdzie szukać przyczyn tego stanu rzeczy? Między innymi jest to efekt wojny cenowej prowadzonej przez firmy ubezpieczeniowe, która to doprowadziła do tego, że segment ubezpieczeń OC stawał się coraz mniej rentowny. W efekcie czego Komisja Nadzoru Finansowego wydała apel do firm ubezpieczeniowych o zaprzestanie zaniżania cen. Kolejną przyczyną rosnących cen polis jest standaryzacja przy kalkulacji szkód częściowych i całościowych przez co koszty wypłacanych odszkodowań znacząco wzrosły. Zatem co zrobić żeby zapłacić mniej za ubezpieczenie? Poniżej przedstawiamy 3 sposoby jak zaoszczędzić.

Porównywanie ofert ubezpieczeniowych.

Zestawienie ofert od kilkunastu ubezpieczycieli daje nam największy pogląd na to jak zmieniły się ceny ubezpieczeń od ostatniego razu kiedy ubezpieczaliśmy samochód. Okazuje się, że za to samo  ubezpieczenie w tym samym towarzyskie ubezpieczeniowym musimy zapłacić więcej niż przed rokiem a przecież jeździmy o rok starszym pojazdem, którego wartość spadła. Dlatego warto poświęcić parę minut i skorzystać z kalkulatora OC. Taką możliwość daje nam porównywarka OC  Ubezpieczamy Auto gdzie po wypełnieniu formularza zawierającego najważniejsze pytania dotyczące samochodu oraz właściciela uzyskamy odpowiedź gdzie przy zaznaczonych parametrach zapłacimy najmniej.

Decydując się na dane towarzystwo ubezpieczeniowe należy pamiętać, że zakres ubezpieczenia OC jest dokładnie taki sam niezależnie od firmy, która sprzedała nam polisę więc przywiązanie do jednej firmy w tym przypadku niekoniecznie musi być opłacalne.

Zniżki na ubezpieczenie OC

Niewątpliwie to ile finalnie zapłacimy za ubezpieczenie komunikacyjne zależne jest od naszej historii jako kierowca. Zniżki są wyrażane w skali procentowej a najwyższa ich wartość to 80%. Na wysokość wypracowanych benefitów przede wszystkim ma wypływ nasza bezszkodowa jazda. Za każdy rok przyznawane jest średnio od 10 do 20%. Wiec im więcej lat bez kolizji tym niższe nasze ubezpieczenie.

Najtrudniej mają młodzi kierowcy poniżej 26 roku życia oraz Ci, którzy od niedawna mają prawo jazdy i jeszcze nie zdążyli wykazać się jako kierowcy. Ta grupa musi liczyć się z nałożonymi zwyżkami przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Dobrym sposobem jak płacić mniej i jednocześnie zbierać zniżki jest dopisanie jako właściciela pojazdu kogoś z rodziców i korzystać z tych, które już zostały wypracowane.

Zakup polisy OC przez Internet.

Nie jest tajemnicą, że kupując cokolwiek przez Internet jesteśmy w stanie zaoszczędzić parę złotych. Nie inaczej jest z ubezpieczeniem komunikacyjnym, a to za sprawą kanałów direct stosowanych przez firmy ubezpieczeniowe. Daje to możliwość dotarcia do klienta z pominięciem agenta ubezpieczeniowego lub pracownika firmy a co relatywnie wpływa na obniżenie koszów i daje możliwość zastosowania promocji dla kierowcy za korzystanie z tej metody.

Tak więc jak widać pomimo rosnących cen ubezpieczeń, kierowcy nie są na straconej pozycji szukając niższych cen.

1 Komentarz
  1. Dlatego jak na kalkulatorze cuk porównuję gdzie OC jest najtańsze.To dobry sposób żeby nie przepłacać za OC

Zostaw komentarz