Chemia do mycia auta – czym skutecznie wyczyścić silnik, opony i wnętrze pojazdu?

Używając na co dzień samochodu, zmagamy się z problemem odpowiedniego utrzymywania go w czystości, bo przecież wizyta na myjni, gdzie najczęściej oczyszczamy wyłącznie karoserię z zewnątrz to nie wszystko! Jak zadbać o samochód w taki sposób, aby w czystości służył nam jak najdłużej? 

Jak utrzymać silnik w czystości?

Zanieczyszczenia które pojawiają się na silniku mogą być niemałym problemem. Warto zadbać o to, aby utrzymywać go w czystości, ale jak zrobić to samemu?

Aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń olejopochodnych, które często pojawiają się na silniku dobrze jest użyć odtłuszczacza do zewnętrznych elementów silnika. Jest to preparat, który świetnie sprawdza się do usuwania zabrudzeń, ale również nadaje połysk, nie niszcząc przy tym elementów aluminiowych, plastikowych ani gumowych. Występuje on często w formie atomizera, dzięki czemu jest gotowy do użycia. Zobacz na www.hdplus.pl.

Opony – przedłuż ich żywotność

O tym, żeby sezonowo wymieniać opony wszyscy pamiętają, chociaż czasem znienacka przypomina o tym pierwszy śnieg, jednak prędzej czy później kierowcy decydują się na wymianę opon. Ale czy każdy pamięta, że właściwa konserwacja opon zapewnia ich dłuższą żywotność? Co ważne, nie ma w tym nic trudnego i każdy właściciel pojazdu jest w stanie wykonać to sam przy pomocy odpowiednich środków myjących, na przykład ,,czernidła’’, które konserwuje i ożywia kolor opon oraz niweluje drobne rysy czy zadrapania.

Jakie preparaty pomogą Ci uratować poplamioną tapicerkę?

Pośpiech to część dnia większości z nas. A wiadomo, że gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy. Ale na pewno nie cieszy się nasza tapicerka, która na tym cierpi. Rozlana kawa? Ślady błota? A może tłusta plama na siedzeniu? Brzmi jak codzienność każdego użytkownika samochodu. Walka z zabrudzeniami może jednak okazać się prostsza niż myślisz. Na rynku można znaleźć różne preparaty, które oczyszczą pojazdy, a dodatkowo nadadzą przyjemny zapach i ożywią kolor tapicerki.

Wyczyść wnętrze pojazdu na błysk!

Kiedy tapicerka już wyczyszczona to przejdźmy do części wewnętrznych, które są wykonane z plastiku lub sztucznej skóry, a również bywają poplamione w związku z codziennym użytkowaniem. Jak na to zaradzić? Tego typu preparaty w formie do rozcieńczania lub już gotowego produktu do użycia oferuje HDPlus. Brak konieczności spłukiwania to dodatkowy atut, który z pewnością przekona osoby, które chcą wyczyścić swój samochód szybko i bezproblemowo.

Korzystanie z preparatów do czyszczenia auta – prostsze niż myślisz!

Każdy użytkownik samochodu spotyka się z problemem zanieczyszczeń lub plam, które wydają się nie do usunięcia. Jednak rynek oferuje preparaty, które pomogą utrzymać samochód w czystości bez pomocy profesjonalistów. Jest to opcja, która pozwala zaoszczędzić pieniądze, bo użycie preparatów jest tak proste, że każdy jest w stanie wykonać to sam.

Poprzedni artykuł

Jak zadbać o auto przed zimą?

Następny artykuł

Akumulatory Uruchom Gold – recyrkulacja gazów i odporność na wibracje

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.