Eksploatacja pojazdów to nie tylko części zamienne, ale również profesjonalna chemia samochodowa. To właśnie jej odpowiedni dobór ma często niebagatelny wpływ na utrzymanie auta w dobrym stanie. Zobacz, jaką chemię…

Chemia samochodowa- czy to jest potrzebne Twojemu autu?

Chemia samochodowa- czy to jest potrzebne Twojemu autu?

Eksploatacja pojazdów to nie tylko części zamienne, ale również profesjonalna chemia samochodowa. To właśnie jej odpowiedni dobór ma często niebagatelny wpływ na utrzymanie auta w dobrym stanie. Zobacz, jaką chemię samochodową warto zawsze mieć pod ręką w swoim garażu.

Dodatki do olejów – czy warto?

Wielu osobom hasło “dodatek do oleju” zupełnie niesłusznie kojarzy się z magnetyzerem. Dla młodszych Czytelników – ceramizery były hitem w latach 90, kiedy to reklamowano je jako cudowne środki, które nie tylko czyszczą silnik, ale również zwiększają moc i zmniejszają zużycie paliwa. Oczywiście, takie dodatki nie działały, choć wielu kierowców święcie wierzyło w ich skuteczność.Wracając jednak do tematu dodatków olejowych. Które z nich warto mieć w garażu?

Ciekawym produktem mogą być preparaty takie jak ceramizery. Są to produkty, które w istotny sposób zmniejszają zużycie ruchomych elementów w silniku. Dodatkowo, zawierają wiązania ceramiczne, co pozwala na minimalizację tarcia wewnątrz jednostki, a co za tym idzie, przedłużenie jej życia.

Warto zainwestować także w produkty do płukania silnika, znane również jako engine flush. To rozwiązania, które pozwolą na oczyszczenie wnętrza jednostki z kłopotliwych w usuwaniu zanieczyszczeń. Większość z nas jeździ autami używanymi, często o sporym przebiegu, zatem istnieje spora szansa, że wewnątrz silnika osadziło się już całkiem sporo nagaru i innych zabrudzeń, które zakłócają poprawną jego pracę. Zastosowanie takiej “płukanki” przy każdej wymianie oleju pozwoli szybko i łatwo oczyścić wnętrze silnika z takich zabrudzeń.

Preparaty do czyszczenia

Spośród chemii samochodowej jaką każdy automaniak powinien mieć w swoim garażu, nie sposób nie wymienić preparatów do czyszczeniakaroserii czy tapicerki. Zdecydowanie warto postawić na profesjonalny szampon do karoserii. Co ważne, wcale nie jest jakoś mocno droższy niż marketowe odpowiedniki – dobrej jakości szampon samochodowy w opakowaniu 1L kupimy już za 37 złotych (cena z jednego ze sklepów internetowych z chemią samochodową). A wybierając taki szampon zyskamy pewność, że karoseria naszego pojazdu będzie odpowiednio chroniona w trakcie mycia.Kolejnym dodatkiem wartym uwagi będą wszelkiego rodzaju preparaty do czyszczenia felg. Warto je mieć, zwłaszcza jeżeli na aucie zamontowaliśmy duże felgi aluminiowe. Jakiekolwiek zabrudzenia, czy to z drogi czy też pył z klocków hamulcowym, osadzają się tam bardzo chętnie, zdecydowanie szpecąc estetyczny wygląd felgi. Lepiej zatem mieć pod ręką taki dodatek!

Sklep motoryzacyjny – jaki wybrać?

Naturalnym miejscem do którego skierujemy swoje kroki w poszukiwaniu chemii samochodowej będzie sklep z częściami samochodowymi. Problem jedynie w tym, że w Twoim lokalnym punkcie oferującym elementy do samochodów ceny są zapewne bardzo wysokie. Co gorsza, asortyment dostępnych tam produktów zazwyczaj nie powala, a na niektóre pozycje trzeba czekać (szczególnie w mniejszych miastach). Remedium mogą być zakupy w Internecie. Wystarczy znaleźć jakiś sklep internetowy z częściami samochodowymiCeny, jakie znajdziemy online są z reguły bardzo atrakcyjne w porównaniu z kwotami, które zapłacilibyśmy w punkcie stacjonarnym. Nie wierzysz? Oto kilka najprostszych przykładów:

  • “Granat” do czyszczenia klimatyzacji – cena w sklepie internetowym 35.01 zł

  • “Granat” do czyszczenia klimatyzacji – cena katalogowa 37 zł

  • Depresator do diesla – cena w sklepie internetowym 40 zł

  • Depresator do diesla – cena katalogowa 42,28 zł

Przykłady można mnożyć (wszystkie ceny pochodzą ze sklepu internetowego alcar24.pl).

Owszem, może różnice nie są jakieś powalająco duże, ale zakupy w Internecie są przynajmniej bardzo wygodne. Nie musisz już tracić czasu na dojazd do sklepu, bo wszystko wygodnie zamówisz w jednym miejscu. A dodatkowo, jeżeli nawet przyjdzie do zapłaty za transport zakupionych w Internecie rzeczy, to i tak wychodzi to znacznie taniej niż kupowanie w sklepach stacjonarnych. Zwłaszcza wtedy, gdy kupujesz więcej rzeczy w jednym czasie.

Krótko mówiąc – chcesz kupić chemię samochodową? Zobacz w Internecie! Nie ma sensu jeździć po lokalnych sklepach motoryzacyjnych w poszukiwaniu odpowiednich produktów. Lepiej od razu siąść przed komputerem lub użyć smartfona, aby wybrać niezbędne dodatki dla swojego auta.

Zostaw komentarz