Branża automotive uznawana jest za jeden z bardziej dochodowych sektorów gospodarki i zapewnia zatrudnienie wielu osobom. Jej firmy produkują zarówno lekkie, odporne komponenty samochodowe, jak i systemy zabezpieczeń czy literaturę…

Co warto wiedzieć o branży automotive?

Co warto wiedzieć o branży automotive?

Branża automotive uznawana jest za jeden z bardziej dochodowych sektorów gospodarki i zapewnia zatrudnienie wielu osobom. Jej firmy produkują zarówno lekkie, odporne komponenty samochodowe, jak i systemy zabezpieczeń czy literaturę szkoleniową.

Branża automotive oferuje wiele możliwości

Branża automotive staje się jednym z prężniej działających sektorów m.in. polskiej gospodarki. To niezwykle szeroka dziedzina przemysłu. Producenci z nią związani, tacy jak np. Knauf Automotive Industries, oferują swoim kontrahentom cały wachlarz usług np. projektowanie i produkcja elementów konstrukcji nadwozia różnych podzespołów oraz ich serwis. Co więcej, wiele firm tego typu dostarcza również literaturę szkoleniową, rozwiązania informatyczne, tłumaczenia czy systemy zabezpieczeń. Jest to dynamiczna branża, w której priorytetem jest rozwój.

Przemysł motoryzacyjny jest jednym z największych pracodawców w Polsce – zatrudnia około 250 tysięcy osób i oferuje wysokie zarobki. W branży automotive stale rekrutowani są nowi pracownicy, gdyż panuje w niej wysokie zapotrzebowanie na nowe linie produkcyjne i technologie. Ponadto przyciąga stale nowych inwestorów i tym samym zapewnia wiele nowych miejsc pracy.

Z jakich materiałów korzystają firmy z branży automotive?

Do najczęściej używanych tworzyw należą polipropylen spieniony (EPP) i polistyren spieniony (EPS). Ten pierwszy jest niezwykle uniwersalny. W branży automotive często łączy się go z różnymi komponentami, dzięki czemu tak wykonany produkt dobrze znosi wstrząsy i uderzenia. Polipropylen spieniony (EPP) jest lekki i mocny. Stosuje się go m.in. do produkcji zderzaków i foteli. Z tworzywa wytwarzane są również systemy zabezpieczeń do części o niestandardowych rozmiarach.

Polipropylen spieniony (EPS) cechuje wysoka elastyczność (składa się w 98 proc. z powietrza). Surowiec wytwarzany jest przy użyciu spienionej frakcji polistyrenu, podgrzewanej parą. Dzięki temu pęcznieje i daje się formować do niemalże dowolnych kształtów. W branży automotive z polipropylenu spienionego (EPS) produkuje się ekologiczne, lekkie i wytrzymałe opakowania transportowe. Producenci omawianej branży doceniają również ich parametry cieplne. W przemyśle motoryzacyjnym części przewozi się z jednego państwa do drugiego, a opakowania z polipropylenu spienionego (EPS) gwarantują ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Zostaw komentarz