Czy da się wydłużyć żywotność opony?

Opony są jedyną rzeczą, jaka ma styczność z asfaltem to opony. Już tylko ten argument powinien wystarczyć, aby dbać o odpowiedni stan opon. Wiele osób jednak zaniedbuje ten ważny element wyposażenia samochodu. Jest to jeden z największych błędów, jaki można popełnić. Sprawdź, na jakie rzeczy musisz zwrócić uwagę podczas dbania o odpowiednie ogumienie.

Na co zwrócić uwagę podczas użytkowania opon

Odpowiednie użytkowanie opon sprawi, że żywotność stanu ogumienia w naszym samochodzie znacząco się wydłuży. Jest wiele czynników i elementów, na które należy zwrócić uwagę. Przestrzeganie kilku zasad sprawi, że użytkowanie opon będzie możliwie bezproblemowe. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na odpowiednią głębokość bieżnika. Jest to najczęściej sprawdzany element opon. Główną zasadą, jakiej należy przestrzegać, jest wymiana ogumienia, gdy głębokość bieżnika spadnie poniżej 1.6 mm. Niskie wartości są znakiem, że opony muszą być pilnie wymienione. Należy również dbać o prawidłową powierzchnię kontaktu opony z podłożem. Aby wszystko przebiegało pomyślnie, należy zadbać o odpowiedni rozmiar opony. Przestrzeganie zaleceń producenta spraw, że powierzchnia kontaktu będzie prawidłowa. Aby uniknąć dodatkowego zużycia opon, należy regularnie sprawdzać ciśnienie powietrza w oponach. Dzięki zachowaniu odpowiedniego ciśnienia w oponach spada ryzyko utraty kontroli nad pojazdem. Odpowiednia wartość ciśnienia, jakie powinno znajdować się w naszych oponach, znajduje się w instrukcji pojazdu oraz na słupku pojazdu, przy drzwiach kierowcy. Kolejnym ważnym czynnikiem jest dbanie o odpowiednie wyważenie opon. Dzięki temu żadna z opon nie będzie się nadmiernie ścierać, co spowoduje wydłużenie czasu życia opony. Należy również zadbać o odpowiednia geometrie i zbieżność kół w samochodzie. Niewłaściwa geometria sprawi, że bezpieczeństwo oraz jakość prowadzenia będzie obniżona. Warto również pamiętać, aby na tylnej osi umieścić nowe opony. Związane jest to, z tym że tylna oś nie jest związana z układem kierowniczym, przez co ocena przyczepności podczas jazdy jest utrudnione

Gdzie kupić dobre opony

Warto zaufać sprawdzonym producentom ogumienia. Opony Dębica czy też opony Nokian są bezpiecznym i sprawdzonym rozwiązaniem. Dobre i tanie opony można nabyć na najpopularniejszym portalu aukcyjnym w Polsce – Allegro czy w licznych sklepach internetowych. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z profesjonalistą, który pomoże nam dobrać odpowiedni sprzęt.

Poprzedni artykuł

Gdzie Polacy najchętniej jadą na wakacje i ile to kosztuje?

Następny artykuł

Dziecko w podróży – o czym pamiętać?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.