Czy można oszukać fotoradar?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mają sprawić, że rejestracja naszego samochodu będzie niewidoczna na zdjęciach z fotoradaru. Czy one jednak działają, a może to tylko produkty, których sprzedaż powoduje bogacenie się sprzedawców, a nas zuboży o kilkadziesiąt złotych? W sprzedaży znajdują się specjalne folie odbijające światło, spraye i nakładki z tworzywa.

Niestety żadne z nich nie są na tyle skuteczne, aby „oślepić” obiektyw aparatu w fotoradarze. Po sprawdzeniu tych wynalazków za pomocą zwykłego aparatu fotograficznego, okazuje się, że zupełnie nie działają. Dajemy się jednak nabijać w butelkę nieuczciwym sprzedawcom, bo kusi nas wizja szybkiej jazdy po polskich drogach, bez żadnych ograniczeń prędkości. Może jednak warto po prostu poskromić w sobie pirata drogowego i starać się jeździć zgodnie z przepisami, a nie wyrzucać pieniędzy na produkty, które i tak nie mają prawa działać. To sprawi, że wszyscy będziemy bardziej bezpieczni na drogach i nie będziemy mieć obaw przy przechodzeniu przez jezdnię.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nysa

Kusi nas wizja szybkiej jazdy? No nie wiem, czy jest tu coś co by mogło nas kusić. Przez takie właśnie zachowanie zdarza się coraz więcej wypadków. Nie zastanawiamy się nad tym, jak jedziemy. Wystarczy, że jest szybko, niebezpiecznie, że jesteśmy sami na drodze.. Później są tego marne efekty.