Wymiana części w samochodzie jest jednym z warunków sprawnego i niezawodnego funkcjonowania podjazdu przez wiele długich lat. Wielu kierowców, zamiast droższych oryginalnych części, wybiera jednak najtańsze zamienniki, które co prawda…

Czy warto inwestować w oryginalne części samochodowe?

Czy warto inwestować w oryginalne części samochodowe?

Wymiana części w samochodzie jest jednym z warunków sprawnego i niezawodnego funkcjonowania podjazdu przez wiele długich lat. Wielu kierowców, zamiast droższych oryginalnych części, wybiera jednak najtańsze zamienniki, które co prawda obniżają koszty remontu auta, ale mogą być bardzo niebezpieczne i mieć wpływ na właściwą eksploatację samochodu. Dowiedz się, czy warto inwestować w oryginalne części do auta i na jakie zamienniki stawiać.

Częstą przypadłością właścicieli samochodów jest chęć zaoszczędzenia na remoncie swojego auta. Biorąc pod uwagę fakt, że poszczególne części zużywają się w samochodach w różnym tempie, a na stopień ich wyeksploatowania wpływ ma wiele czynników, problem wymiany uszkodzonych i zużytych podzespołów dotyka wszystkich kierowców z różną częstotliwością. Różne mogą być także koszty takich operacji, a znaczący wpływ na cenę ma zastosowanie części zamiennych.

Zalety oryginałów

Wybierając oryginalne, dedykowane części samochodowe, rekomendowane przez producentów aut, zapłacimy więcej. Mamy jednak pewność, że zakupiony element będzie w pełni kompatybilny z naszym samochodem i zapewni poprawne działanie danego układu czy podzespołu w aucie przez długi czas. Analogiczny wybór zamiennika słabej jakości, znacznie skróci czas eksploatacji części, przez co będziemy zmuszeni dokonać kolejnej wymiany. I gdzie tu oszczędność? Stosowanie oryginalnych części ma wpływ zarówno na warunki gwarancji samochodu, jak i jest brane pod uwagę przez ubezpieczyciela, gdy zajdzie potrzeba likwidacji szkody z ubezpieczenia OC na skutek wypadku lub kolizji drogowej.

Zamiennik – tańszy, ale czy lepszy?

Jeśli jednak mimo to zdecydujemy się na zamienniki, powinniśmy wybierać wyłącznie części najwyższej jakości, produkowane przez uznane i cenione firmy. Na rynku znajdziemy wiele sklepów i hurtowni motoryzacyjnych mających w swoim asortymencie części zamienne produkowane przez renomowanych dostawców. Są to części o podobnych parametrach co oryginalne podzespoły, z tą różnicą, że nie mają one rekomendacji danego koncernu samochodowego. Z kolei jak ognia powinniśmy unikać chińskich podróbek, które charakteryzuje najniższa, często podejrzanie niska cena oraz – niestety – ogromna popularność. Z całą pewnością warto kupować części samochodowe u znanych i cenionych dostawców, którzy współpracują z najlepszymi producentami podzespołów i zamienników. Przykładem jest sklep internetowy Auto Części Zielonki, oferujący bogatą gamę części – Ford, Audi, Mercedes, Mazda czy Toyota – to tylko niektóre marki samochodów, w części, do których wyposażysz się w ofercie tego cenionego sprzedawcy.

Zostaw komentarz