Nieustający wzrost kosztów benzyny sprawia, że coraz więcej klientów zastanawia się nad instalacją gazową. Nie da się zaprzeczyć, że niezależnie od aktualnych cen innych paliw, gaz jest z reguły o połowę…

Czy warto montować instalację gazową?

Czy warto montować instalację gazową?

Nieustający wzrost kosztów benzyny sprawia, że coraz więcej klientów zastanawia się nad instalacją gazową. Nie da się zaprzeczyć, że niezależnie od aktualnych cen innych paliw, gaz jest z reguły o połowę tańszy, co w skali roku przekłada się na ogromne kwoty.

Nowe auto z instalacją gazową

Nie tylko właściciele starszych aut myślą o takich rozwiązaniach, szczególnie że nawet wielu producentów samochodów umożliwia zakup nowego pojazdu z fabrycznie zainstalowaną instalacją gazową. Jest to najlepszy dowód na to, że warto rozważyć takie rozwiązanie dla swojego auta, niezależnie od roku jego produkcji.

Gdzie kupić taką instalację?

Podjęcie decyzji o montażu instalacji gazowej do auta na pewno szybko się opłaci. W zależności od modelu pojazdu na zwrot kosztów instalacji wystarczy poczekać od około kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy kilometrów, więc są to odległości, jakie niektórzy kierowcy pokonują w ciągu jednego roku. Trzeba jednak pamiętać, że opłacalne i przede wszystkim bezpieczne jest montowanie wyłącznie porządnych instalacji gazowych, które na szczęście można wygodnie zamówić przez internet. Ogromny wybór kompletnych instalacji gazowych od różnych producentów oferuje sklep lpg, który słynie z atrakcyjnych cen i jest chętnie wybierany również przez specjalistów zajmujących się na co dzień montażem takich instalacji.

Wybór zbiornika do instalacji gazowej

Sama instalacja to oczywiście nie wszystko, bo potrzebny jest również zbiornik na gaz. Podobnie jak w przypadku instalacji gazowej, wybierając porządny model można sobie zaoszczędzić wielu nerwów i wydatków związanych z usuwaniem różnego rodzaju usterek. Na szczęście dobre zbiorniki lpg wcale nie muszą być drogie. Wystarczy przed zakupem poradzić się sprzedawcy lub fachowca zajmującego się ich montażem, aby kupić w dobrej cenie odpowiedni zbiornik na gaz.

Dodatkowe koszty związane z użytkowaniem auta na gaz

W przeciwieństwie do właścicieli aut, które jeżdżą na benzynę oraz ropę, poruszanie się pojazdem z instalacją gazową wiąże się z nieco droższymi przeglądami technicznymi pojazdu. Nie są to jednak duże różnice i na dobrą sprawę ich koszt zwróci się już po jednym tankowaniu. Pewnym utrudnieniem może być natomiast zakaz korzystania z niektórych parkingów podziemnych, gdyż auta z instalacją gazową często nie mają do nich wstępu. Te drobne niedogodności nie powinny jednak mieć dla nikogo większego znaczenia, szczególnie że eksploatacja auta z gazem będzie nawet o połowę tańsza niż miało to miejsce przed zamontowaniem takiej instalacji.

Oceń post

1 Komentarz

Zostaw komentarz