Czym jest BDF oraz przyczepa BDF?

W transporcie stosuje się różnego rodzaju przyczepy, które pozwalają na przewożenie wielu typów ładunków. Wśród nich znajdują się także przyczepy określane jako BDF. Co warto wiedzieć na ich temat?

Przewóz towarów wymaga stosowania właściwych pojazdów, które wyposażone są także w odpowiednie przyczepy. Poza standardowymi przyczepami możemy także spotkać się z innego rodzaju konstrukcjami, które posiadają szczególne funkcje – wśród nich znajduje się także przyczepa BDF, która nazywana jest także nadwoziem czy przyczepą wymienną.

Przyczepa BDF – co to jest?

Pod skrótem BDF znajduje się rodzaj sytemu, który pozwala na prowadzenie wygodnego załadunku oraz rozładunku towarów poprzez odłączenie zabudowy od podwozia. Inaczej system ten nazywany jest także nadwoziem czy przyczepą wymienną. W tym przypadku pojazd po prostu odczepia tego typu nadwozie czy przyczepę i może odjechać bez niego. Wtedy, gdy towar ma być podjęty, pojazd przyjeżdża na miejsce i zakłada przyczepę – nadwozie BDF. Nadwozie czy przyczepa BDF mogą posiadać różnego rodzaju zabudowy, na przykład może być to zabudowa z plandeką, zabudowa ze ścianami sztywnymi czy też zabudowa chłodnicza. W przeciwieństwie do zwykłych przyczep przyczepa BDF może stanowić rodzaj specjalnego mobilnego magazynu.

Najważniejsze zalety przyczep BDF

  • pojazd nie musi brać udziału przy przygotowywaniu wysyłki
  • podjęcie towaru może odbywać się niezależnie od pracy magazynu
  • możliwość łatwego dobrania odpowiedniej zabudowy w zależności od towaru
  • nadwozie – przyczepa ta może pełnić rolę powierzchni do magazynowania
  • oszczędność czasu związana z prowadzeniem transportu
  • optymalizacja kosztów logistyki

Te wszystkie zalety powodują, że przyczepa BDF jest obecnie tak często używana. System ten popularny jest między innymi w Niemczech, Austrii, Holandii czy też w Belgii, ale przyczepy tego typu można zobaczyć także w Polsce. Podsumowując, przyczepa BDF to korzystne rozwiązanie wtedy, gdy konieczne jest łatwe i szybkie przewożenie różnego rodzaju ładunków, gdy załadunek i rozładunek mają odbywać się niezależnie od pojazdu.

Poprzedni artykuł

Oświetlenie ciągnika roboczego – na co zwrócić uwagę?

Następny artykuł

Jak akumulatory, to tylko z Akustrefa.pl!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.