Czym jest mobilny warsztat samochodowy?

Mobilny warsztat samochodowy to, najprościej rzecz ujmując, warsztat, którego mechanicy przyjeżdżają do klienta (odwrotnie niż w przypadku warsztatów stacjonarnych, czyli tych tradycyjnych, które świadczą usługi tylko „u siebie” na miejscu). Warsztaty mobilne zdobywają coraz większe zaufanie polskich kierowców. Sprawdźmy więc, na czym polega ich fenomen i czemu cieszą się rosnącą popularnością.

Najważniejsze zalety mobilnych warsztatów samochodowych

Mobilne warsztaty są cenione przez kierowców przede wszystkim dlatego, że korzystanie z ich usług jest niezwykle komfortowe. Dzięki takim rozwiązaniom nie musimy bowiem umawiać się na przyprowadzenie i odbiór samochodu ze stacjonarnego serwisu, ani wzywać auto lawety i transportować pojazdu do mechanika. Automatycznie znikają też problemy z koniecznością wprowadzania zmian do zawodowego czy prywatnego grafiku, który w innym wypadku musiałby być nagle dostosowany do braku samochodu. Korzystanie z usług warsztatów mobilnych to prawdziwa wygoda i oszczędność czasu. Mechanicy przyjeżdżają pod dom czy pod miejsce pracy klienta (o wcześniej ustalonej porze) i naprawiają samochód na miejscu, a klient może zająć się w tym czasie swoimi sprawami.

Na korzyść mobilnych warsztatów samochodowych działa również to, że pracują one całą dobę przez siedem dni w tygodniu, co gwarantuje klientom maksimum wygody i poczucia bezpieczeństwa, gdyż niezależnie od tego, kiedy i gdzie samochód się popsuje, będą mogli liczyć na profesjonalną pomoc.

Kierowcy „nieufni” powinni również wiedzieć, że korzystając z usług warsztatu mobilnego będą mogli podejrzeć, jak pracuje zaangażowany w naprawę mechanik czy elektryk samochodowy, co z pewnością zredukuje ich stres związany z całą procedurą naprawczą.

Czym są usługi door to door w mechanice samochodowej?

W takich miastach, jak np. Warszawa, mobilne warsztaty samochodowe wciąż rozszerzają swoją ofertę. Wiele z nich realizuje dzisiaj usługi typu door to door. Na czym one polegają? Kamil Sieradzki, mechanik z mobilnego warsztatu samochodowego Besthol, odpowiada: „pojazdy mobilnych warsztatów samochodowych są doskonale wyposażone, stąd świetnie radzimy sobie z różnego rodzaju usterkami. Na miejscu, do którego jesteśmy wzywani, przeprowadzamy pełną diagnostykę, a następnie naprawiamy usterkę i wymieniamy zużyte części. Zdarza się jednak tak, że auto musi zostać, z jakiś powodów, przetransportowane do stacjonarnej placówki (np. ze względu na konieczność użycia podnośnika). Usługa door to door polega na tym, że zabieramy samochód spod domu czy miejsca pracy klienta, a po naprawie odwozimy go z powrotem w to samo czy inne (wybrane przez klienta) miejsce. Dzięki temu klienci oszczędzają czas i pieniądze, np. wydawane na poruszanie się taksówkami.”

Pomoc drogowa

Mobilne warsztaty samochodowe sprawdzają się doskonale również wszędzie tam, gdzie tradycyjnie wzywa się pomoc drogową. Nie tylko dysponują one lawetami, lecz dzięki profesjonalnemu wyposażeniu i wysokim kompetencjom mechaników i elektryków samochodowych, awaria czy usterka w aucie zostaje naprawiona na miejscu. Usługi mobilnego warsztatu samochodowego sprawiają, że korzystanie z lawety w ogóle nie jest potrzebne! Dzięki temu podróż czy wycieczka, w którą się akurat wybraliśmy i podczas której stało się coś nieprzewidywanego, co najwyżej się wydłuży, lecz z pewnością nie będzie musiała zostać odwołana. Warto o tym pamiętać szczególnie w sezonie wakacyjnym.

Podsumowanie

Mobilne warsztaty samochodowe oferują usługi tej samej jakości co warsztaty stacjonarne. Również zakres wykonywanych przez nie napraw jest dokładnie taki sam, przy czym, co warto ponownie podkreślić, zajmują się nimi wszędzie tam, gdzie zażyczy sobie tego klient. Korzystanie z ich usług to oszczędność czasu i pieniędzy, a w wielu przypadkach również stresu. Zdaje się więc, że to właśnie do nich należy przyszłość w tej branży.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anka

Wszystko pięknie, ja wierze w warsztaty mobile i jak najbardziej popieram, bo sama korzystam z mobilnej wymiany opon ale wydaje mi się że nie każda usterka może być naprawiona mobilnie.

Paulina

ja jak na razie korzystałam z usług mobilnych opon, ale mobilny warsztat też jest interesującą opcją ;]