Dbaj o turbosprężarkę, a będzie służyła przez lata

Turbosprężarki mogą okazać się utrapieniem wielu osób, które na co dzień jeżdżą tak zwanym dieslem. Chociaż ta część dieslowskiego silnika jest bardzo trwała i rzadko zdarza się, aby przyczyną uszkodzeń była wada produkcyjna, to jednak często wymaga naprawy. Dlaczego? Najczęściej jest to wynikiem niewłaściwego używania, konserwacji, co prowadzi do uszkodzenia turbosprężarki.

Jak zatem dbać o turbosprężarkę, by służyła nam lata ?

Zadbaj o należyte smarowanie – niedostateczny poziom smaru lub nawet jego brak (!) może prowadzić do bardzo poważnego uszkodzenia turbosprężarki. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak zwykłe zaniedbanie (brak oleju), ale także nieprawidłowe działanie pozostałych elementów (jak choćby uszkodzonej pompy olejowej).
Naprawa turbosprężarek nie należy do najłatwiejszych zadań, jakie staną przed mechanikiem, i raczej ciężko wyobrazić sobie, byśmy sami poradzili sobie z taką naprawą. Dlatego najlepiej jest korzystać z usług sprawdzonych warsztatów, które zrobią to za nas.

Stosuj wysokiej jakości produkty – używanie tanich olejów, zbyt rzadka jego wymiana może prowadzić do zanieczyszczenia oleju, a od tego pozostał tylko jeden krok do uszkodzenia turbosprężarki. Sprawdzaj filtry powietrza, układ dolotowy – wszelkie nieszczelności lub też zanieczyszczenia mogą powodować uszkodzenie turbosprężarki. Dostanie się jakiegokolwiek ciała obcego do wirników turbosprężarki może powodować niemal natychmiastową awarię.

Dlaczego warto oddać naprawę turbosprężarki specjalistom, na przykład tym znalezionym na www.diesel-klinika.pl? Dlatego, że sama naprawa turbosprężarek nie jest finalnym krokiem, by diesel znów działał jak należy. Przed zamontowaniem zregenerowanej turbosprężarki trzeba usunąć przyczynę awarii, a gdybyśmy tego nie zrobili, to ta znowu ulegnie uszkodzeniu. Tylko wykwalifikowani fachowcy mogą sprawdzić wszystko, co należy (drożność filtrów powietrza, smarowanie itd.), by określić, czy można już zamontować zregenerowaną turbosprężarkę.

Lepiej nie ryzykować i nie montować turbosprężarki, jeśli nie jesteśmy pewni, czy wszystkie przyczyny awarii zostały usunięte. W ten sposób tylko narażamy się na ponowną awarię i dodatkowe koszty związane z naprawą.

Poprzedni artykuł

Zobacz jak może ci pomóc kalkulator OC

Następny artykuł

Na czym polega lakierowanie przemysłowe?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.