Dlaczego firmy transportowe same naprawiają ciągniki i naczepy? Kilka powodów, które przemawiają za posiadaniem własnego serwisu pojazdów.

Komplementarność świadczonych usług transportowych i okołotransportowych stanowi dla firm z branży TSL podstawę do kompleksowego zaspokajania potrzeb klientów oraz optymalizacji kosztów działalności. W artykule skupimy się na powodach, dla których firmy transportowe decydują się na zakładanie własnego serwisu pojazdów.

Naprawa samochodów ciężarowych, czy też naprawa naczep ciągników siodłowych w warsztacie firmowym wiąże się z kilkoma istotnymi aspektami, które umożliwiają nie tylko redukcję kosztów ponoszonych w ramach korzystania z usług zewnętrznych warsztatów, ale również na znaczną oszczędność czasu. Wszystko to przedkłada się na możliwość efektywniejszego wykorzystania potencjału firmy transportowej.

Powód nr 1: Atrakcyjne ceny części

Regularnie wykonując serwis TIRów, czy naprawy naczep ciągników siodłowych obecnych w firmowej flocie, przedsiębiorstwa z branży TSL są w stanie uzyskać lepsze ceny na kupowane części. Realizując hurtowe zamówienia, dostawcy często proponują wysokie rabaty i upusty, dzięki czemu naprawy i serwis mogą być wykonywane niższym nakładem środków.

Powód nr 2: Krótsze terminy napraw samochodów ciężarowych

Eksploatowane pojazdy ulegają mniejszym lub większym usterkom. Jest to naturalna kolej rzeczy. Korzystanie z usług firmowych warsztatów umożliwia przedsiębiorstwu znacząco skrócić czas realizacji naprawy, a tym samym zminimalizować czas przestoju pojazdu. Należy pamiętać, że niesprawny pojazd nie jest w stanie generować zysków, a nierzadko przyczynia się również do ponoszenia przez firmę strat finansowych. W przypadku outsourcingu usług napraw samochodów ciężarowych lub napraw naczep ciągników siodłowych, przedsiębiorstwo nie ma wpływu na tempo realizacji zlecenia. Co więcej, usługi wykonywane przez zewnętrzne warsztaty zawsze potrwają dłużej, głównie ze względu na obsługę wielu różnych klientów w tym samym czasie.

Powód nr 3: Mechanik, któremu można zaufać

Naprawa ciągników siodłowych oraz naczep wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Decydując się na usługi zewnętrznego warsztatu, nie możesz być w stu procentach pewny, czy mechanik okaże się fachowcem. Tworząc firmowy warsztat i zatrudniając specjalistów, uzyskasz absolutną pewność jakości świadczonych przez nich usług serwisowych. Zatrudnij mechanika, dla którego naprawa samochodów ciężarowych to betka, a zminimalizujesz częstotliwość napraw, a tym samym koszty serwisu.

Pracując z pojazdami obecnymi w firmowej flocie, mechanik będzie w stanie wyspecjalizować się w serwisie i naprawach konkretnych marek i modeli ciągników siodłowych i naczep. W ten sposób szybciej zdiagnozuje awarię i sprawniej usunie występującą usterkę.

Powód nr 4: Częstsze przeglądy techniczne redukują ryzyko awarii

Dostępność firmowego serwisu naczep i aut pozwala wykonywać przeglądy techniczne nawet po każdym zjeździe do bazy. Częste przeglądy pozwalają o wiele szybciej wykryć ryzyko potencjalnej usterki i usunąć zarzewie problemu jeszcze przed wystąpieniem awarii. Dzięki temu regularne przeglądy to najlepsza profilaktyka przed niespodziewanymi naprawami samochodów ciężarowych.

Więcej o naprawie samochodów ciężarowych i naczep ciągników siodłowych przeczytasz w tym miejscu: 
https://www.smlogistic.com.pl/serwis-techniczny/serwis/samochody-ciezarowe.html.

Poprzedni artykuł

Rejestrator jazdy na każdą jazdę!

Następny artykuł

Ubezpieczenie OC samochodu kupionego za granicą

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.