Dlaczego warto kupić SUV-a?

Za pierwszy model SUV-a został uznany Jeep Wagoneer. Model ten pojawił się w roku 1970 w Stanach Zjednoczonych. Jednak zdaniem bardzo wielu fanów motoryzacji ten modele Jeep’a niekoniecznie zasługuje na miano protoplasty współczesnych SUV-ów. W chwili obecnej SUV-y należą do modeli samochodów osobowych kupowanych wyjątkowo często. Atrakcyjny design, podwyższone opony i komfort podróżowania to najczęstsze motywy, dla który wiele osób wybiera właśnie SUV-y.

Powody, dla których chętnie kupujemy SUV-y

Popularność SUV-ów sprawiła, że są one produkowane przez największe koncerny samochodowe. Ma je więc w swojej ofercie także niemiecki koncern BMW. Flagowe w chwili obecnej SUV-y koncernu BMW to X5 i X6. Niezależnie od tego, na jaki model SUV-a się zdecydujemy musimy pamiętać, że mimo bardzo atrakcyjnego wyglądu SUV nie jest typowym autem terenowym. W bardzo trudnych warunkach, na bezdrożach, do przeprawy przez błotnisty teren SUV się nie nadaje. SUV poradzi sobie owszem w trudnym terenie, ale nie za trudnym. Stąd też jest to auto, które świetnie sprawdza się w czasie jazdy po mieście. Szczególnie dobrze radzą sobie one z jazdą po zaśnieżonych ulicach, zwłaszcza modele z napędem 4 razy 4. Komfort jazdy SUV-em jest znacznie wyższy niż hatchbackiem. Kierowca siedzi za kierownicą SUV-a znacznie wyżej. Ma więc znacznie lepszą widoczność, może szybciej zauważyć ewentualne przeszkody na drodze. Ostatnim motywem, dla którego chętnie kupujemy SUV-y jest prestiż. Auta te są drogie, wyposażone bardzo luksusowo, dla wielu są więc oznaką prestiżu i wysokiego statusu materialnego.

PowodyJakiego SUV-a warto kupić?

SUV-y łączą zalety samochodów osobowych i terenowych. Mają nad nimi jednak jedną przewagę: są wyposażone zdecydowanie bardziej luksusowo. Zdecydowana większość modeli SUV-ów ma napęd na cztery koła, w niezbyt trudnym terenie radzą sobie więc doskonale. Wśród SUV-ów produkowanych przez koncern BMV na uwagę zasługuje między innymi model BMW X5 II. Produkcję tego modelu koncern rozpoczął w roku 2006. Ostatni model BMW X5 II zjechał z taśm produkcyjnych w roku 2013. Osoby zainteresowane tym modelem mają do wyboru dwa rodzaje silnika: wysokoprężny i benzynowy. Przestronne wnętrze i świetne osiągi to największe atuty tego modelu. Oczywiście nie jest on wolny od wad. Największe to duże zużycie paliwa oraz wysoki koszt ewentualnych napraw.

Moda na SUV-y sięga lat dziewięćdziesiątych. Auta te mają wiele zalet. Są przede wszystkim bardzo komfortowe i funkcjonalne. Są zwrotne, mają niezłe osiągi, dobrze sobie radzą na nieutwardzonych i zaśnieżonych drogach. Wyróżniają się także bardzo atrakcyjnym designem. Nie można także zapomnieć, że w SUV-ach zarówno kierowcy, jak i pasażerowie czują się o wiele bardziej bezpiecznie. Dla wielu osób, które wybrały SUV-a ten ostatni argument stawiany jest na pierwszym miejscu. SUV-y to auta wszechstronne, które świetnie sobie radzą nie tylko na utwardzonych, ale także błotnistych lub piaszczystych drogach. Powodem, dla którego kupujemy SUV-y jest także moda.

Dealer BMW z Długołęki koło Wrocławia

Poprzedni artykuł

Sztolnia Gontowa – tajemnica Gór Sowich

Następny artykuł

Bagażniki samochodowe na rower – porównanie rozwiązań

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.