W dzisiejszych czasach każda firma, która zajmuje się produkcją lub sprzedażą towarów, musi zadbać o transport do klientów, hurtowni oraz innych odbiorców. Coraz częściej decydujemy się na rozbudową własnej floty…

Dlaczego warto kupować używane ciągniki siodłowe?

Dlaczego warto kupować używane ciągniki siodłowe?

W dzisiejszych czasach każda firma, która zajmuje się produkcją lub sprzedażą towarów, musi zadbać o transport do klientów, hurtowni oraz innych odbiorców. Coraz częściej decydujemy się na rozbudową własnej floty pojazdów. Pozwala to bowiem pracować efektywniej, szybciej, a przy tym oszczędzić na kosztach korzystania z usług zewnętrznych firm przewozowych. W przypadku konieczności przewożenia dużej ilości towarów, najlepiej sprawdzają się ciągniki siodłowe. Nie da się jednak ukryć, że koszt zakupu nowego pojazdu jest bardzo wysoki i często stanowi poważne obciążenie dla budżetu firmy. I choć jest to inwestycja, która zwraca się w czasie, warto zastanowić się nad zakupem używanych pojazdów. Dlaczego? Przekonajmy się.

Używane ciągniki siodłowe – prosty sposób na spore oszczędności

Każdy, kto choć raz sprawdzał oferty znanych producentów ciągników siodłowych, wie doskonale, jak wysokie potrafią być ceny ich zakupu. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na zakup nowych pojazdów. Dlatego też używane ciągniki cieszą się obecnie sporą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – decydując się na zakup używanego pojazdu możemy zapłacić od kilku do nawet kilkudziesięciu procent mniej.

W przypadku zakupu kilku aut oszczędności są więc naprawdę spore. Warto również mieć świadomość, że wiele czołowych firm transportowych wymienia swoją flotę zaledwie po kilku latach korzystanie z niej (np. wraz z zakończeniem umowy leasingowej). Takie auta są w pełni sprawne i wciąż mogą służyć nam przez długi okres czasu – nie należy więc obawiać się zakupu używanych pojazdów.

Jakie marki wybierać?

Gdzie szukać używanych pojazdów?

Źródło: Truck.pl

Decydując się na zakup używanego ciągnika siodłowego oszczędzamy sporo. Warto więc zdecydować się na zakup samochodu wyprodukowanego przez znane i cenione marki – jest to bowiem gwarancją niezawodności auta. Wśród propozycji, które zasługują na szczególną uwagę, wymienić należy ciągniki DAF, MAN, Mercedes, Renault, Scania, Volvo. Każda z tych marek posiada w swojej ofercie wiele różnorodnych modeli ciągników – znalezienie takiego, którego silnik, wyposażenie wnętrza, wielkość kabiny, czy ilość osi dopasowane będą do naszych potrzeb oraz specyfiki działalności, nie powinno stanowić żadnego problemu.

Gdzie szukać używanych pojazdów?

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć używane ciągniki siodłowe, które dopasowane będą do twoich potrzeb i możliwości finansowych? Jeśli, tak koniecznie odwiedź stronę https://www.truck.pl/pl/c/ci%C4%85gniki-siod%C5%82owe/. To jeden z największych portali ogłoszeniowych specjalizujący się w sprzedaży samochodów ciężarowych oraz części zamiennych do tego typu pojazdów. Setki ogłoszeń zamieszczanych na tej stronie internetowej to gwarancja, że znajdziesz ofertę, która przypadnie ci do gustu. Tym bardziej, że wszystkie ogłoszenia zawierają fotografie i szczegółowe opisy, co pozwala na realną ocenę stanu technicznego poszczególnych ciągników siodłowych.

Na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

Decydując się na zakup używanego ciągnika siodłowego powinniśmy dokładnie sprawdzić stan pojazdu, jego wiek oraz przebieg. Nie bójmy się zadawać pytań dotyczących prac naprawczych wykonywanych w przypadku danego pojazdu, upewnijmy się również, że był on poddawany regularnym przeglądom i pracom konserwacyjnym. Bardzo ważne jest także sprawdzenie jaką normę emisji spalin posiada silnik ciągnika. Obecnie najlepiej stawiać na pojazdy, które posiadają normę Euro 6, ponieważ powoli staje się ona standardem zarówno na europejskich, jak i polskich drogach.

Jeśli jednak zależy nam na okazyjnym zakupie i sporych oszczędnościach, wciąż możemy jeszcze zdecydować się na zakup ciągnika z silnikiem spełniającym normę Euro 5 – nadal mogą one bowiem poruszać się po drogach. Jak więc widać, zakup używanych ciągników siodłowych to najlepsze rozwiązanie dla firm, które poszukują oszczędności. Dokładne przeanalizowanie ofert oraz dbałość o sprawdzenie stanu pojazdu przed jego zakupem sprawiają, że zakup ciągników siodłowych nie musi wiązać się z żadnymi zagrożeniami, a zakupione przez nas pojazdy mogą posłużyć nam jeszcze przez długi czas.

Tutaj znajdziesz więcej ofert pojazdów ciężarowych: https://www.truck.pl/pl/

Zostaw komentarz