Dlaczego warto skorzystać ze skupu samochodów?

Dlaczego warto skorzystać ze skupu samochodów?

Skup aut to firmy, które spotkamy praktycznie w każdym większym mieście. Jest ich coraz więcej, bowiem rynek samochodów używanych w Polsce ciągle rośnie. Dlaczego warto skorzystać z takiej opcji i kiedy będzie nam się to opłacać? O tym wszystkim w poniższym artykule.

Przede wszystkim musimy jasno stwierdzić, skup samochodów drugiemu skupowi nierówny. Niestety, jak w każdej branży na naszej drodze znajdziemy zarówno uczciwych przedsiębiorców, jak i osób, które nie do końca liczą się z nami i zrobią wszystko, by osiągnąć zysk, bez względu na okoliczności i konsekwencje, które mogą nas dotknąć. Dlatego też, musimy bardzo uważać przy wyborze odpowiedniego kontrahenta. Oprócz tego zwróćmy uwagę na kilka innych kwestii, o których poniżej.

Dla kogo auto skup?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się bardzo prosta. Ze skupu samochodów może skorzystać niemal każdy. Niemniej, najbardziej zainteresowani takim rozwiązaniem będą właściciele samochodów wysłużonych, które być może mają wady zarówno techniczne jak i wizualne, a ponadto nie są już potrzebne właścicielowi, jednak ten chciały jeszcze na nich trochę zarobić. Co ciekawe, skupy samochodów są również zainteresowane autami powypadkowymi i pokolizyjnymi. Co dzieje się z takimi autami, opiszemy w jednym z kolejnych akapitów. Niemniej, jeśli posiadamy auto, którego raczej szybko nie sprzedamy w serwisach typu otomoto.pl, warto zapoznać się z usługami i ofertą lokalnego autoskupu.

Ile pieniędzy dostanę za swoje auto?

Jak możecie się domyślać, odpowiedź na to pytanie brzmi „to zależy”. Ostateczna cena, za którą skup odkupi nasze auto zależy od rocznika, przebiegu, stanu technicznego i wizualnego, a także innych czynników, które zostaną ustalone przez specjalistę podczas rozmowy telefonicznej lub oględzin. Oczywiście większość takich firm jak np. skup samochodowy w Piekarach Śląskich poda wstępną wycenę już po pierwszej rozmowie! Dzięki temu cała transakcja może zostać przeprowadzona błyskawicznie. Do tego firma jak ta działająca na Śląsku, w trakcie oględzin i po ustaleniu satysfakcjonującej dla obu stron ceny, przygotowuje wszystkie dokumenty, a samochód odbiera lawetą ze wskazanego miejsca, co jest niezwykle komfortowe i wygodne dla sprzedającego.

Co z samochodami totalnie uszkodzonymi?

To ciekawe, jednak firmy, które działają pod szyldem skupów aut, będą zainteresowane także samochodami uszkodzonymi i rozbitymi, które tak naprawdę nadają się na autokasację. Różnica jest taka, że na Stacji Demontażu nie otrzymamy za ten samochód ani grosza, a skup zapłaci nam drobne pieniążki nawet za taki wrak. Następnie samochód zostaje rozebrany, sprawne części trafiają na rynek wtórny, a reszta zostaje poddana autozłomowaniu. Co ważne, otrzymamy wszelkie dokumenty, które pozwolą nam wyrejestrować pojazd w miejscowym urzędzie, a cały proces odbywa się zgodnie z wszelkimi standardami środowiskowymi i prawnymi. Tak, to prawda. Oddając nasz pojazd na kasację, jesteśmy „eko”.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek

Pro-Auto – znam właścicieli, wiem, że ludzie są zadowoleni, bo nie chcą wydymać Klienta jak niektórzy 😉