Dlaczego warto zamontować instalację gazową DIGITRONIC AUTOGAS w aucie?

Niemal każdy właściciel pojazdu dąży do tego, aby palił on możliwie najmniej. Niestety często podczas zakupu samochodu nie zdajemy sobie sprawy, jak kosztowna będzie jego eksploatacja. Dopiero po pewnym czasie okazuje się, że dłuższa podróż przerasta nasze możliwości finansowe. Oczywiście nie oznacza to, że musimy odprowadzić pojazd do garażu i zrezygnować z jego swobodnego użytkowania. Warto jest rozważyć auto gaz. Dobrze dopasowana instalacja pozwoli nam znacząco zminimalizować koszty.

Tańsze użytkowanie pojazdu

Chyba każdy wie, że dzięki instalacji auto gazowej za tą samą kwotę przejedziemy więcej kilometrów. Oczywiście jest to dość spora inwestycja, jednak może ona w całości zwrócić się już po kilku miesiącach. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie dla tych, którzy tygodniowo pokonują kilkaset, a nawet kilka tysięcy kilometrów.

Bardzo ważne jest to, aby nie montować najtańszej instalacji dostępnej na rynku. Postawmy wyłącznie na zaufanego producenta. Wiele osób wybiera auto gaz z przypadku – to właśnie o takich instalacjach LPG słyszymy złe opinie. Często są one nieszczelne, a także zawodne. Zwykle są one spotykane w autach o bardzo niskich wartościach.

Zupełnie inaczej jest w przypadku wysokiej klasy instalacji, które spełniają rygorystyczne normy i standardy. Owszem, są one nieco droższe, jednak komfort jazdy znajduje się na najwyższym poziomie. Nie trzeba więc obawiać się, że pojazd będzie miał problem z mapowaniem, czy też niską wydajnością. Z pewnością spadek mocy nie będzie znaczący, a my nie odczujemy pogorszenia standardu jazdy.

Niska awaryjność instalacji

Minęły czasy, gdy auto gaz był awaryjny i kłopotliwy w użytkowaniu. Bardzo ważne jest jednak to, aby znaleźć prawdziwego specjalistę, który dokona fachowego i sprawnego montażu. Być może w naszej okolicy funkcjonuje zakład, który specjalizuje się w konkretnych markach. Pamiętajmy, że niemal każdy pojazd jest zupełnie inny, a montaż przebiega nieco inaczej.

Nie zapominajmy również o tym, że każda instalacja musi przejść systematyczną kontrolę. Wszystko po to, aby utrzymać najwyższe bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. Nie trzeba więc obawiać się, że odmówi on posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Zwykle jest tak, że instalacja LPG musi zostać na starcie dopasowana do pojazdu. Najczęściej konieczna jest dodatkowa wizyta w zakładzie, podczas której specjalista ustala podstawowe parametry. Świadczy to o jego profesjonalizmie.

Żywotność dobrej jakości instalacji gazowej jest bardzo wysoka. Zapłacimy za nią mniej więcej cztery-pięć tysięcy złotych, jednak jest to inwestycja godna polecenia.

Więcej na temat autogazu na stronie: https://digitronicgas.pl/auto-gaz/

Poprzedni artykuł

Od czego zależy cena ubezpieczenia OC?

Następny artykuł

Samochód dostawczy dla małego biznesu

1 Komentarz

  • Dużo osób decyduje się na montaż lpg ze względu na oszczędności jakie można uzyskać i doskonale to rozumiem. Sam zdecydowałem się na montaż mimo, że tygodniowo nie robię tysięcy km ale zdarzają się często jakieś dalsze wypady. Zamontowaną mam instalację BRC sq32 która była w przystępnej cenie i obecnie przez okres 80 tys km z instalacją nie miałem żadnych problemów czyli zero dodatkowych kosztów. Jak dla mnie lpg to super rozwiązanie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.