Dozowanie klejów montażowych w motoryzacji

Nowoczesne systemy aplikowania substancji montażowych znajdują wykorzystanie również w motoryzacji. Jednym z elementów instalacji jest profesjonalna pompa dozująca. Umożliwia ona precyzyjne odmierzanie dawek klejów i ich nakładanie na łączone powierzchnie.

Komponenty do dokładnego nanoszenia specjalistycznej chemii w procesie montażu dostarcza AMB Technic – polskie przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem we wdrożeniach systemów dozowania. Ich rozwiązania są gwarancją jakości połączeń klejonych.

Nowoczesne systemy dozowania płynów w motoryzacji

Profesjonalne rozwiązania do precyzyjnego odmierzania ilości płynów montażowych są powszechnie wykorzystywane w branży motoryzacyjnej. Jednym z zastosowań, jest budowa, nadwozi izotermicznych samochodów ciężarowych. Stosowane są tam specjalne kleje.

Elementy wnętrz również często są łączone przy pomocy cieczy o silnych właściwościach adhezyjnych. Klejenie zapewnia trwałe i wytrzymałe połączenie. Jednocześnie zapobiega pozostawianiu wystających główek, co ma miejsce w przypadku metod mechanicznych.

Powszechnym zastosowaniem, w którym doskonale sprawdza się pompa dozująca, jest montaż układów elektronicznych przeznaczonych do instalacji w samochodach. Spełnienie wysokich standardów IP wymaga stosowania profesjonalnych technologii montażu.

Zalewanie odpowiednią dozą żywicy jest wykorzystywane do produkcji nowoczesnych elementów w technologii elektroluminescencyjnej. Światła LED są powszechnie wykorzystywane jako podstawowe oświetlenie pojazdów osobowych i ciężarowych.

Prawidłowo przeprowadzone klejenie zapewnia łączenie o właściwościach porównywalnych z tradycyjnym połączeniem mechanicznym. Nierzadko parametry spoiny są dużo lepsze, a jednocześnie charakteryzuje się ona estetyczniejszym wyglądem i większą trwałością.

 Zalety stosowania systemów dozujących kleje montażowe

Wykorzystanie zautomatyzowanych systemów z pompami dozującymi kleje oraz inne substancje montażowe niesie za sobą wiele korzyści. Jakie są zalety stosowania tych instalacji w przemyśle motoryzacyjnym?

  • Redukcja zużycia środków do montażu poprzez ograniczenie strat wynikających z nieprecyzyjnego dozowania.
  • Czystość procesu, dzięki wysokiej dokładności nakładania klejów, a także smarów, past, lakierów i innych substancji.
  • W przypadku układów elektronicznego sterowania możliwość znacznej miniaturyzacji, dzięki precyzji odmierzania na poziomie miligramów.
  • Brak ryzyka zabrudzenia elementów stykowych i gniazd.
  • Niezawodność i wieloletnia trwałość połączeń.
  • Niepodatność na działanie wilgoci i rozwój korozji oraz zmiany temperatur.

Ogrom wymiernych korzyści płynących z wykorzystania automatycznych systemów aplikowania kleju sprawia, że ta metoda mocowania może zastąpić mechaniczne połączenia. Jednocześnie zapewnia doskonałą jakość spoiny o parametrach nie gorszych niż z użyciem tradycyjnych rozwiązań technologicznych.

Samochody osobowe, szczególnie podczas jazdy terenowej są narażone na wiele niebezpieczeństw. Ryzyko uszkodzeń i przedostawania się wilgoci poprzez naruszone uszczelnienia jest bardzo wysokie. Zastosowanie kleju w skuteczny sposób zapewnia najwyższą jakość połączeń i zabezpiecza je przed wodą, błotem i pyłem.

Profesjonalne rozwiązania dozowania cieczy w motoryzacji

Wydajne systemy nakładania substancji klejących poprzez nowoczesne pompy dozujące są coraz powszechniej stosowane w przemyśle. Zalety płynące ze stosowania tej technologii doceniają inżynierowie z branży motoryzacyjnej.

Wysoka precyzja dozowania i możliwość znacznej miniaturyzacji komponentów to główne aspekty, które implikują wykorzystanie ich w produkcji. Jeżeli szukasz urządzeń do dokładnego dawkowania klejów, to ten sprzęt spełni Twoje oczekiwania

Poprzedni artykuł

Sprzedaż auta w skupie – krok po kroku

Następny artykuł

Miłościwie nam panujący, japoński król amortyzatorów samochodowych Kayaba!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.