Duży, mały, budżetowy i profesjonalny. Jaki stół warsztatowy wybrać?

Z szufladami, półkami, a może tablicą narzędziową i centralnym zamkiem? Dziś razem ze specjalistami Beta Narzędzia przygotowaliśmy szybki przegląd po stołach warsztatowych z z dwóch różnych segmentów cenowych: budżetowego i profesjonalnego.
Ile kosztuje dobrej klasy stół warsztatowy?
Jednoznaczna odpowiedź na pytanie, ile miałbyś zapłacić za wysokiej klasy stół warsztatowy nie jest jednoznaczna, bo wszystko zależy od twoich oczekiwań. Jeśli szukasz podstawowego stołu z szufladami, który wytrzyma obciążenie do poziomu 700-800 kilogramów, powinieneś liczyć się z wydatkiem na poziomie 3,000 – 4,000 złotych. Z kolei ten sam stół uzupełniony już o tablicę narzędziową i lampę do pracy po zmierzchu, to już odpowiednio 8,000 – 9,000 złotych.
Samodzielny projekt stołu nie dla każdego
W odpowiedzi na rynkowe ceny, wielu domowych majsterkowiczów decyduje się na projekt i budowę własnego modelu w oparciu o łatwo dostępne materiały – stalowe kątowniki, płyty typu OSB, blachę i wkręty na podkładkach. Dla osób, które nie oczekują ponadprzeciętnej wytrzymałości spawów, idealnego wypoziomowania lub estetycznego wykończenia wydaje się to całkiem rozsądnym pomysłem. Problem zaczyna się, kiedy blat stołu trzeba pokryć gumą, aluminium, wyposażyć go w dodatkowe szuflady na narzędzia, które zniosą długotrwałe obciążenie kilku kilogramów lub zagospodarowanie miejsca do mocowania imadeł.
Dwa różne segmenty cenowe stołów warsztatowych
1. Segment budżetowy: do zakładu pracy lub przydomowego warsztatu
Przyjęło się, że segment budżetowy otwiera się stawkami 3,000 – 4,000 złotych. W tej cenie możesz liczyć już na wysokiej klasy stół warsztatowy z trwałymi spawami, kilkoma szufladami narzędziowymi oraz wykonanym ze stali blatem (w części pokrytym gumową matą i antypoślizgowym aluminium).

Stół warsztatowy Beta C56 MG charakteryzuje się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a przy tym nie sprawia trudności w czyszczeniu; łatwo usuniesz z jego powierzchni zacieki po smarach i olejach. Niezależnie od konfiguracji, każdy stół warsztatowy w tym segmencie może być doposażony w tablice narzędziowe, lampy i kilka innych dodatków.
2. Segment profesjonalny: z myślą o najbardziej wymagających
Kategorię profesjonalnych stołów warsztatowych otwierają modele z otwartymi i zamykanymi tablicami narzędziowymi (odpowiednio modele: Basic oraz BasicPlus ). W kwocie 5,000 – 7,000 złotych możesz liczyć już na wysokiej klasy drewniane i wielowarstwowe blaty z laminowaną powierzchnią użytkową oraz zamykaną na klucz szafką z 6 szufladami o ślizgowych prowadnicach.

Kategorię profesjonalną zamykają największe stoły narzędziowe typu MasterCargo o bogatym wyposażeniu; w standardzie m.in. centralny zamek, zamykane żaluzjami tablice narzędziowe, miejsca na mocowanie imadeł oraz 10 pojemnych szuflad. Ostateczny koszt w zależności od gabarytów odpowiednio 12,000 – 15,000 złotych.
A Wy z jakich stołów korzystacie? Kupujecie gotowe zestawy, czy projektujecie własne?
– –
Źródło: informacje prasowe Beta-narzedzia.pl
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.
Ja mam dość spory, drewniany, z imadłem i sporą ilością szuflad. Jest praktyczny i przede wszystkim solidny.