Ekologiczne samochody Hyundai

Ekologiczne samochody Hyundai

Firma Hyundai Motor Company jest na rynku od ponad 70 lat. Już w latach 90 zaczęła tworzyć prototypy samochodów wykorzystujących paliwa alternatywne, które mają być przyjazne dla środowiska. Jako jedyna firma samochodowa na świecie wprowadziła również recykling swoich aut. Obecnie na rynku jest 6 różnych ekologicznych modeli samochodów Hyundaia. Czym się wyróżniają?

Jak Hyundai dba o ekologię

Firma Hyundai swym działaniach wykorzystuje różnorodne środki, by dbać o otaczające nas środowisko. Jest to nie tylko produkcja samochodów niższej emisji spalin, by spełnić wymogi Unii Europejskiej. Są to również szeroko zakrojone działania stosowane na wszystkich etapach powstawania produktu. Firma dba o ochronę naturalnych zasobów i zrównoważone ich wykorzystywanie w produkcji, poszukuje nowych, wydajnych źródeł zasilania, prowadzi badania i nad wykorzystaniem ogniw wodorowych oraz dba o utylizację produktów.

Hyundai to jedyna firma na świecie, która skupuje swoje auta i poddaje recyclingowi. Dzięki własnej produkcji stali, stworzyli system obiegu zasobów, w którym stal ze zużytych samochodów, jest ponownie przetapiana i wykorzystywana do wytworzenia materiałów konstrukcyjnych.

Ekologiczne samochody Hyundaia

Kierując się dobrem środowiska, Hyundai w ostatnich latach intensywnienie pracuje nad wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii. Pojawiły się więc na rynku modele Hyundaia w pełni elektryczne o dużej wydajności i dalekim zasięgu, samochody hybrydowe oraz z napędem wodorowym. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom Hyundai stał się obecnie jednym z najważniejszych producentów samochodów ekologicznych.

Elektryczne samochody Hyundai

W 2016 roku Hyundai wypuścił na rynek pierwszy w pełni elektryczny samochód wyposażony w trzy zelektryfikowane układy napędowe. Rodzina samochodów IONIQ to pojazdy z napędem elektrycznym, hybrydowym oraz plug-in. Charakterystyczną cechą modeli z tej serii jest wykorzystanie materiałów z recyklingu oraz przyjaznych środowisku. Do jego produkcji został wykorzystany tzw. naturalny plastik zawierający, np. sproszkowane drewno i drewno wulkaniczne. Wielką zaletą tych pojazdów jest całkowity brak emisji CO2, ponieważ jako pojazd w pełni elektryczny nie posiada silnika spalinowego. W 2019 IONIQ Electric został okrzyknięty najbardziej energooszczędnym samochodem.

Pierwszym w pełni elektrycznym samochodem typu SUV produkcji Hyundaia, to zaprezentowana w 2018 roku KONA Electric. Dzięki specjalnemu akumulatorowi pojazd ten bez ładowania może przejechać nawet 482 km, więc można się już nim wybrać w dłuższe trasy. Nowoczesna stylistyka i wygodne komfortowe wnętrze to z pewnością dodatkowe zalety tego auta.

Ekologiczne samochody z ogniwami

W 2013 roku Hyundai zaprezentował światu ix35 Full Cell, był to pierwszy model samochodu FCEV w produkcji komercyjnej. Samochody FCEV, są to elektryczne pojazdy z ogniwami paliwowymi, które zamiast baterii do wytwarzania potrzebnej samochodowi elektryczności wykorzystują ogniwa wodorowe. Do wytworzenia energii potrzebny jest więc jedynie tlen z powietrza oraz wodór a emituję jedynie wodę oraz ciepło. Są to obecnie najbardziej ekologiczne pojazdy i to one stanowią przyszłość motoryzacji. Jednak na drodze do ich produkcji stoi wiele problemów technicznych, takich jak bezpieczne magazynowanie wodoru, czy też bardzo wysoki początkowy koszt produkcji. Dlatego, choć pierwsze prototypy pojawiły się już w latach 90, jednak na jego komercyjną produkcję trzeba było poczekać kilka lat. Obecnie Hyundai jest jedną z kilku firm motoryzacyjnych produkujących te samochody na międzynarodowe rynki.

Na początku 2018 roku, Hyundai Motor Company wypuściła drugą generację FCEV. To pierwszy na świecie SUV napędzany wodorem o szerokiej gamie możliwości jazdy autonomicznej oraz systemów wspomagania pojazdów. Jest to nowoczesny samochód o aerodynamicznych kształtach z silnikiem elektrycznym o mocy 161 KM. Wydajność ogniw paliwowych umożliwia przejechanie 666 km, zaś napełnienie zbiornika trwa 5 minut. Dzięki takim parametrom model ten staje się wygodnym i wydajnym pojazdem również na długie trasy.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments