Folie ochronne PPF skuteczną ochroną karoserii samochodu

Kuro Detailing Kraków

Lakier w naszych samochodach jest narażony na uszkodzenia zewnętrzne w znacznie wyższym stopniu niż inne elementy pojazdu. W samochód podczas jazdy uderzają drobne kamyki spod kół, owady, a także niekorzystnie działają opady atmosferyczne, z których największe szkody czyni grad. Ponadto karoseria szybko się brudzi i zarysowuje, co sprawia, że już po kilku miesiącach użytkowania samochód może nie wyglądać jak nowy. Z tym problemem można uporać się, gdy sięgnie się po folie ochronne PPF.

  1. Folie ochronne PPF zabezpieczają cały samochód
  2. Dodatkowa ochrona miejsc szczególnie narażonych na uszkodzenie

Stan karoserii często jest znacznie gorszy niż wnętrza samochodu, nawet w przypadku nowych pojazdów. Z tego powodu ważna jest dbałość o karoserię i jej dodatkowe zabezpieczenie przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Do tego celu można wykorzystać folie ochronne PPF, które nakleja się bezpośrednio na lakier.

Folie ochronne PPF zabezpieczają cały samochód

Dlaczego warto korzystać z folii zabezpieczających samochód? Przede wszystkim za ich pomocą chroni się lakier przed zarysowaniami. Warstwa ochronna uniemożliwia zarysowanie karoserii przez drobne kamyki, lekkie otarcia i uderzenia na parkingach itp. Dzięki temu lakier prezentuje się nienagannie nawet po wielu miesiącach użytkowania auta, co przekłada się na wyższą wartość samochodu.

Folie zabezpieczające samochód ściśle przylegają do lakieru, tworząc hydrofobową powierzchnię. Dzięki temu są łątwiejsze w czyszczeniu i niepodatne na odklejanie, co sprawia, że działają skuteczniej. Folie ochronne PPF chronią również przed zabrudzeniami z kurzu, błota, deszczu, odchodów ptaków i owadów, a także przed resztkami roślin i liści jesienią. Folie PPF są dzięki temu jednym z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie samochodu każdego typu.

Kuro Detailing Kraków
Folie zabezpieczające samochód ściśle przylegają do lakieru, tworząc hydrofobową powierzchnię. Dzięki temu są łątwiejsze w czyszczeniu i niepodatne na odklejanie, co sprawia, że działają skuteczniej.

Dodatkowa ochrona miejsc szczególnie narażonych na uszkodzenie

Folie ochronne na samochód są przystosowane do zabezpieczania aut w całości lub częściowo. Dostępne pakiety zabezpieczenia folią umożliwiają oklejanie dodatkową warstwą reflektorów, zderzaków, błotników i maski. Co ważne, standardowa folia ochronna PPF jest całkowicie przeźroczysta, dlatego nie ma wpływu na wygląd lakieru. Można przyklejać ją do karoserii o dowolnej barwie, bez obaw, że auto będzie prezentowało się inaczej. Jeżeli chce się przyciemnić reflektory lub uzyskać inny efekt stylizacyjny, wystarczy zastosować specjalną folię barwioną lub z teksturą (np. carbon).

Atutem folii jest możliwość jej usunięcia bez szkody dla karoserii. Dzięki temu folię wymienia się bezproblemowo w razie potrzeby. Więcej o oklejaniu folią dowiesz się na w firmie Kuro Detailing Kraków.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments