Wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby stać się uczestnikiem kolizji lub wypadku drogowego. Gdy auto zostaje uszkodzone, w takim przypadku jedną z ważnych decyzji jest wybranie takiego serwisu, którego specjaliści będą…

Gdzie naprawiać auto po wypadku? Szukamy najlepszego serwisu

Gdzie naprawiać auto po wypadku? Szukamy najlepszego serwisu

Wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby stać się uczestnikiem kolizji lub wypadku drogowego. Gdy auto zostaje uszkodzone, w takim przypadku jedną z ważnych decyzji jest wybranie takiego serwisu, którego specjaliści będą mogli poradzić sobie z naprawami po mistrzowsku.

Serwisów jest mnóstwo, ale nie każdy z nich jest godny rekomendacji. Jeżeli zależy ci na tym, aby twój samochód został naprawiony profesjonalnie, w takim przypadku nie warto wybierać pierwszego lepszego warsztatu. Tutaj liczy się ekspercka wiedza, nowoczesne zaplecze oraz dodatkowo brak problemów z likwidacją szkody w związku z posiadanym ubezpieczeniem. Na co zwrócić uwagę przy wybraniu odpowiedniego serwisu?

ASO czy warsztat nieautoryzowany?

Wtedy, gdy samochód jest nadal na gwarancji, najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie ASO – wtedy pojazdem zajmą się specjaliści, którzy znają się na danej marce i modelu jak chociażby ASO Honda w Warszawie. Gdy jednak auto jest starsze, wtedy można pomyśleć o warsztacie nieautoryzowanym, który oferuje także często tańsze usługi, ale nie zawsze dysponuje nowoczesnym zapleczem przeznaczonym do diagnostyki i napraw.

Pozytywne opinie to podstawa

Gdy nie masz żadnego zarekomendowanego warsztatu, którego specjalnością jest przykładowo naprawa Forda w Warszawie, w takim przypadku poszukiwania możesz zacząć przez internet – wystarczy tylko kilka chwil, aby znaleźć serwisy online. Jednak zwróć też uwagę na opinie na ich temat – możesz znaleźć je na licznych forach poświęconych motoryzacji, ale pamiętaj o tym, że mogą być to również wpisy reklamowe.

Jak rozliczyć się z warsztatem?

Możliwości są zasadniczo dwie – upoważnienie dla właściciela warsztatu do zajęcia się sprawami formalnymi związanymi z ubezpieczycielem, albo też można zajmować się nimi samodzielnie. Pierwsza, bezgotówkowa opcja jest wygodniejsza, ale warto też wskazać, że wielu klientów wybiera drugą opcję, chcąc zlecić naprawy taniej i zaoszczędzić na różnicy – w takiej sytuacji trzeba przede wszystkim przekalkulować, czy naprawdę to opłacalne, ponieważ tańsza naprawa oznacza zwykle jej gorszą jakość.

Oceń post

2 Komentarze
  1. Bezgotówkowa opcja naprawy wcale nie jest wygodniejsza, a nie pewno może dużo mniej się opłacić. Jeśli ma się znajomego, dobrego mechanika, który ma pojęcie o kosztach napraw, a ubezpieczyciel sprawcy proponuje dobrą sumę, to raczej nie warto się zastanawiać.

  2. Niestety jestem osobą, której już wiele razy udało się uniknąć kolizji na drodze.. Nie powiem, bo mam szczęście, ale jeżeli kiedyś byłbym zmuszony pojechać do jakiegoś zakładu to na pewno nie byłby to pierwszy lepszy – najpierw musiałbym popytać znajomych o opinie.

Zostaw komentarz