Grand Prix F1 w Belgii 2017 – najciekawsze informacje

Już w niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu Formuły1! Będzie to wyścig Grand Prix na torze Circuit de Spa-Francorchamps Spa znajdującym się w Stavelot w Belgii. Impreza ta z pewnością jest warta zobaczenia na żywo, ponieważ będzie jednym z najbardziej ekstremalnych i ekscytujących wydarzeń tego roku.

Tor Circuit de Spa-Francorchamps – najciekawsze informacje

Fantastyczny, a przez wielu fanów uważany za wręcz najlepszy, tor znajdujący się w Belgii już od 1922 roku dostarcza wrażeń fanom wyścigów. Wtedy to został bowiem pierwszy raz przejechany przez grupę motocyklistów. Circuit de Spa-Francorchamps był początkowo trasą liczącą 15 kilometrów, jednak z czasem została ona skrócona do około 7 kilometrów. Tor ten posiada za to dwa, bardzo słynne zakręty – Raidillon oraz Eau Rouge – tworzące razem niebezpieczną, ale genialną kombinację. Jest to największa atrakcja toru również ze względu na niesamowicie gwałtowną zmianę elewacji między zakrętami. Trasa uznawana jest za najszybszą w Europie.

Czarna lista

Wyścigi to niebezpieczny sport, zdarzają się zatem również ofiary śmiertelne. Na torze Circiut de Spa-Francorchamps w roku 1960 zginęło podczas Grand Prix aż dwóch kierowców. To nie koniec czarnej serii, ponieważ w ten sam weekend dwoje innych ryzykantów zostało poważnie rannych. Tor uznany został za zbyt niebezpieczny, co sprawiło, że w roku 1969 nie odbyła się na nim kultowa impreza Grand Prix. W międzyczasie wprowadzone zostały poprawki w konstrukcjach, które miały zapewnić bezpieczeństwo. Również pogoda nie rozpieszcza kierowców, którzy ścigają się na tym torze i niejednokrotnie to właśnie od niej zależą wyniki wyścigów. W 1998 roku, podczas sezonu Formuły 1, doszło przez nią do karambolu, w którym udział miało 13 bolidów.

Grand Prix 2017 w Belgii

Tak naprawdę to już w piątek, 25 sierpnia, impreza rozpocznie się od wyścigów kwalifikacyjnych oraz treningów przed 27 sierpnia. Udział w nich również warto rozważyć ze względu na wiele ciekawych atrakcji oraz moc wrażeń, jakich możemy wtedy doświadczyć. Ponadto są to dni, w czasie których na pewno poczujemy atmosferę zbliżających się wyścigów. Po co ograniczać sobie tę przyjemność do 1 dnia, jeśli można na torze Circuit de Spa-Francorchamps spędzić cały, pełen emocji weekend?

Gdzie kupić bilety?

Jeżeli już odpowiedziałeś sobie na pytanie czy warto jechać i zobaczyć to na żywo to teraz czas na nabycie biletów! Nie zwlekaj, ponieważ chętnych na to wydarzenie z pewnością jest cała masa! Wielu jest fanów prawdziwych, mocnych wrażeń i każdy z nich chce poczuć na żywo atmosferę jaka towarzyszy Grand Prix odbywających się na torze Circuit.

Wyścigi to bardzo emocjonujący sport, jednak z pewnością warto zobaczyć go choć raz na żywo. Dlatego właśnie nie ma co zwlekać i lepiej zaplanować sobie weekendowy wyjazd na Grand Prix do Belgii. Takich wrażeń jak tam możesz nie uświadczyć nigdzie indziej, zatem zagwarantuj sobie bilet na wyścigi już dziś i ciesz się z nadchodzącego
wydarzenia razem ze wszystkimi fanami sportów ekstremalnych!

MK
Więcej na: https://www.alebilet.pl/sport/formula.

Poprzedni artykuł

Jak powstają drogi – czym się buduje ?

Następny artykuł

Oznakowanie poziome – technologie

1 Komentarz

  • A ja to przestałem oglądać od kiedy przestali dopuszczać V8. Te szóstki bzyczki po 15 tysięcy obrotów, to jakbyś mikser włączył, z czymś żywym w środku. Poza tym starczy nie brać udziału w GP żeby sobie robić co się chce – hajs ma się zgadzać. Doskonałym przykładem jest wyścig na Isle of Man. Od kiedy przestały obowiązywać obostrzenia z GP zaczęło ginąć mniej ludzi a więcej brać udział.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.