Taksówki w Europie Zachodniej są znacznie droższe niż w Polsce. W największych europejskich miastach za transport z lotniska do centrum płaci się nawet kilkanaście razy więcej niż w Warszawie czy…

Ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum europejskich miast?

Ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum europejskich miast?

Taksówki w Europie Zachodniej są znacznie droższe niż w Polsce. W największych europejskich miastach za transport z lotniska do centrum płaci się nawet kilkanaście razy więcej niż w Warszawie czy we Wrocławiu.

Taksówki w Europie Zachodniej – wyższe ceny, lepsze zarobki taksówkarzy

Taksówkarze w Europie Zachodniej naliczają wyższe opłaty za przejazdy, lecz klientów to nie odstrasza. Wielu kierowców oferuje transport z lotnisk oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od centrum miast, a przyjezdni są zmuszeni do skorzystania z niego ze względu na brak innej możliwości przejazdu. Z lotniska Heathrow do Londynu płaci się około 56 euro, czyli ponad 250 złotych. Nieco mniej płaci się za taxi w Barcelonie, Madrycie, Berlinie, Wiedniu i Dublinie – cena za transport z lotniska do centrum wynosi od 25 do 35 euro. Rekord ceny za przejazd taksówką z lotniska wynosi 95 euro – tyle płaci się za transfer do Mediolanu z lotniska Mediolan-Malpensa.

Kierowcy taksówek na zachodzie Europy zarabiają więcej, a ich zarobki pozwalają nie tylko na utrzymanie rodziny, ale i na wykupienie atrakcyjnej polisy taxi fleet insurance https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/. Dzięki niej, ochroną objęte jest nawet kilka samochodów, których taksówkarz używa w czasie pracy – Taxi Insurer ubezpiecza zarówno zwykłe auta osobowe, jak i busy. Taksówkarze na zachodzie Europy pracują krócej niż ich koledzy po fachu z Polski. W przypadku wykonywania zleceń przewozu z lotnisk do centrum miast wystarczające jest sprawdzanie godzin przylotów i odlotów – po przylocie samolotu znalezienie klienta zazwyczaj zajmuje taksówkarzom kilka minut.

Ile kosztuje transport z lotniska w Polsce?

Transfer z lotniska do centrum miasta w Polsce jest o wiele tańszy. W Warszawie z lotniska Chopina do centrum dojedzie się w dniu roboczym za około 40 złotych – więcej kosztują kursy nocne i weekendowe. We Wrocławiu taksówka z lotniska do centrum to wydatek około 50 złotych, a w Katowicach – 60 zł. Najwięcej płaci się za przejazd z lotniska w Modlinie do centrum stolicy – jest to wydatek ponad 150 złotych ze względu na dużą odległość portu lotniczego od miasta.

W Polsce niższe ceny przejazdów z lotnisk do centrum wynikają przede wszystkim z bliskości portów lotniczych i mniejszej powierzchni miast. Trasy przejazdu są znacznie krótsze niż na zachodzie Europy. Ponadto polskie stawki w korporacjach taksówkarskich są niższe – zwykle za jeden przejechany kilometr pasażer płaci niewiele ponad 2 złote w taryfie dziennej i nieco więcej w taryfie nocnej.

Zostaw komentarz