Ile można zarobić na złomowaniu auta?

Zastanawiasz się, czy opłaca się sprzedać samochód w skupie aut? Czy uczciwie zarobisz na transakcji i będzie ona przeprowadzona w sposób legalny? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, gdzie i jak zezłomować auto, aby wyjść na tym na plus!

Złomowanie samochodu – dlaczego warto?

Samochód można sprzedać na wiele sposobów. Każde rozwiązanie ma plusy i minusy, Na przykład, można zrobić to samodzielnie, kosztem swojego czasu i pieniędzy potrzebnych np. na podszykowanie pojazdu. Czasami sprzedaż samochodu na własną rękę jest bardziej kłopotliwa, niż może Ci się wydawać. Dodanie ogłoszenia na portal to dopiero początek góry lodowej! Dlatego Polacy coraz chętniej korzystają z pomocy profesjonalnych usług skupu aut. Dlaczego warto zadzwonić do firmy zajmującej się skupem samochodów?

Przede wszystkim to niesamowita oszczędność czasu. Specjalista z firmy skupującej samochód umówi się z Tobą na spotkanie i bezpłatnie wyceni pojazd. Wystarczy jeden telefon, a w krótkim czasie pojawi się on pod wskazanym adresem. Wiele rzetelnych skupów aut, takich jak Auto Forum w Szczecinie, oferuje bezpłatny dojazd do klienta. Nie zniechęcaj się, jeśli Twój samochód wymaga naprawy, wymiany części, jest stary lub powypadkowy. W skupie aut masz możliwość oddania pojazdu także w dobrym stanie lub sprzedaży samochodu na części. To naprawdę świetne rozwiązanie!

Ile można zarobić?

Na pewno zastanawiasz się, czy opłaca się zostawić auto na złomie lub oddać je w ręce skupu aut. Musisz wiedzieć, że cena samochodu jest ustalana indywidualnie z każdym klientem. Końcowa oferta zależy m.in od takich czynników jak: stan techniczny pojazdu, popularność modelu, rocznik, kompletny przegląd. To wpływa na końcową cenę pojazdu, jak i aktualna cena samochodu na rynku. Jeśli korzystasz z usług profesjonalnego skupu samochodów, możesz spodziewać się wyceny 60-80% wartości pojazdu. Dlaczego? Wynika to z tego, że skup aut odbiera od Ciebie pojazd bez gwarancji i możliwości zwrotu w przypadku, gdyby pojawiły się dodatkowe, ukryte koszty np. przy naprawie auta. Dla Ciebie taka sprzedaż to gwarancja uczciwych pieniędzy – gotówkę możesz dostać nawet tego samego dnia!

Jeśli przydarzył Ci się wypadek i Twoje auto nadaje się jedynie do kasacji to złomowanie pojazdu jest bardzo korzystną opcją. Lecz nie tylko wypadek samochodu powinien nas skłonić do kasacji. Stacje demontażu chętnie przyjmują pojazdy nadmiernie wyeksploatowane, bardzo uszkodzone czy w złym stanie technicznym. Zamiast porzucać samochód w lesie lub zostawiać u siebie na posesji warto zastanowić się nad profesjonalnym i legalnym złomowaniem. Specjaliści z Auto Forum w Szczecinie wymieniają ogromną zaletę takiego rozwiązania – kasacja auta pozwoli Ci odzyskać pieniądze od ubezpieczyciela za niewykorzystane OC/AC. Ograniczysz też koszty związane z utrzymaniem nienadającego się do użytku pojazdu i unikniesz prawnych konsekwencji związanych z porzuceniem samochodu (przypominamy – polskie prawo tego zabrania!). Wycena samochodu do kasacji jest niezwykle przejrzysta i obliczana jest indywidualnie na podstawie wagi auta zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. Zyskasz więcej pieniędzy, jeśli wybierzesz stację demontażu pojazdu, która oferuje własny, darmowy transport zużytych samochodów.

Jakie formalności są potrzebne?

Bardzo ważną rzeczą przy wyborze firmy skupującej auta jest zwrócenie uwagi na legalność transakcji. Nie ważne, czy złomujesz pojazd, czy oddajesz go do skupu – w każdym z tych przypadków musisz mieć kompletny pakiet dokumentów. Godne zaufania stacje demontażu powinny być zatwierdzone przez marszałka województwa na terenie którego działają. Dzięki temu dostaniesz zaświadczenie unieważniające Twój dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne. Po Twojej stronie leży posiadanie wymienionych wcześniej dokumentów.

Jeśli chodzi o skup aut to praktycznie wszystkim zajmuje się firma skupująca pojazdy. Auto Skup Szczecin odciąża swoich klientów wszelkimi formalnościami. Po wypełnieniu prostego formularza na stronie internetowej kontaktują się z Tobą w ciągu 24 godzin i umawiają na odbiór auta. Sprawdzają stan techniczny pojazdu i jego dokumenty, dokonują właściwej wyceny, dbają o prawidłowe sporządzenie umowy.

Poprzedni artykuł

Import aut z USA

Następny artykuł

Za co odpowiada układ kierowniczy w samochodzie?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.