Import aut z USA

Na transport samochodów z USA decyduje się coraz więcej osób, takie rozwiązanie ma wiele zalet, przede wszystkim jest bardzo korzystne pod względem finansowym. Jak przebiega i z jakimi kosztami związany jest transport samochodów ze Stanów ? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Import samochodów z USA ‒ jak przebiega?

Sprowadzenie samochodu z USA to skomplikowany, wieloetapowy proces, wyróżnić tutaj możemy takie czynności, jak:

 1. Wybór auta
 2. Zakup samochodu na aukcji
 3. Przewóz pojazdu z domu aukcyjnego do magazynu
 4. Spakowanie auta do kontenera
 5. Odprawa celna eksportowa
 6. Transport drogą morską
 7. Transport pojazdu z portu w docelowe miejsce.

Koszty transportu auta z USA

Z jakimi kosztami związany jest transport samochodu ze Stanów Zjednoczonych? Decydując się na import auta powinniśmy uwzględnić takie wydatki, jak:

 • prowizja do domu aukcyjnego ‒ prowizja do domu aukcyjnego to koszt w granicach około 300-1000 $
 • fracht morski
 • opłaty portowe — 300-400 euro
 • podatek VAT ‒ w Niemczech VAT wynosi 18%
 • Cło ‒ w przypadku samochodów osobowych wynosi 10%, w przypadku samochodów ciężarowych 22%, samochody zabytkowe nie są objęte cłem.
 • Akcyza – wysokość akcyzy ustalana jest na podstawie pojemności silnika ‒ silniki o pojemności do 2.0 l ‒ 3,1%,  pojazdy z silnikami o pojemności powyżej 2.0 l akcyza w wysokości 18,6%. Akcyza nie obejmuje samochodów zabytkowych, ciężarowych, elektronicznych.

Mimo wielu opłat, import samochodów z USA, a w szczególności samochodów zabytkowych jest bardzo opłacalny. Korzystne jest również sprowadzanie aut uszkodzonych i powypadkowych ‒ nawet po odliczeniu kosztów naprawy.

SP AUTOMOTIVE – fachowa pomoc z imporcie auta

Jak widać powyżej, transport auta ze Stanów Zjednoczonych jest skomplikowanymwieloetapowym procesem. Brak wiedzy dotyczącej procedur oraz obowiązujących przepisów skutkować mogą wieloma nieprzyjemnościami. Warto więc zdać się w tej kwestii na pomoc specjalistów. Polecamy SP AUTOMOTIVE.

SP AUTOMOTIVE to firma, która od lat specjalizuje się w transporcie nowych, używanych oraz uszkodzonych samochodów z USA, ale również z Kanady oraz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Firma działa kompleksowo, zakres usług obejmuje pomoc w doborze odpowiedniego pojazdu, licytację samochodu, odprawę celną exportową, fracht morski, odprawę celną importową w Bremerhaven oraz transport auta pod wskazany adres.

Podsumowanie

Transport samochodów z USA ma wiele zalet i jest bardzo opłacalny. Mimo opłat takich jak cło, akcyza, fracht morski czy ewentualnych napraw pojazdu, całość jest o wiele bardziej korzystna niż kupno samochodu w Polsce. Pamiętajmy jednak, że takie przedsięwzięcie jest dość skomplikowane i, jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy zdajmy się na pomoc specjalistów.

Poprzedni artykuł

Jak zwiększyć szanse na sprzedaż samochodu?

Następny artykuł

Ile można zarobić na złomowaniu auta?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.