Innowacje Subaru: E-Boxer

Świat nie stoi w miejscu: w dobie kryzysu klimatycznego wiele branż rozgląda się za innowacyjnymi rozwiązaniami, które mają pomóc w uporaniu się z tym problemem – a przynajmniej zminimalizowaniu obecnych skutków degradacji środowiska.

Pod szczególną presją znajdują się firmy motoryzacyjne – produkowane przez auta spaliny zanieczyszczają środowisko w sposób niewątpliwy. Jednocześnie zmianie ulega podejście społeczeństwa: konsumenci coraz częściej wybierają właśnie te marki, które w przekonujący i autentyczny sposób starają się postępować zgodnie z polityką klimatyczną. Subaru jest pod tym względem firmą szczególną. Produkowane przez koncern silniki E-Boxer nie dość, że dopasowują się do obecnych ekotrendów, to na dodatek robią to skutecznie. W czym tkwi ich siła?

Nowa generacja silników Subaru

Subaru nie próżnuje, jeśli chodzi o produkcję wydajnych silników samochodowych. Stosowane przez markę innowacje spotykają się z uznaniem branży motoryzacyjnej. Subaru postanowiło połączyć opatentowaną przez siebie jednostkę w układzie Boxer w silnikiem elektrycznym. Dzięki takiemu połączeniu otrzymujemy rozwiązanie nie tylko nowoczesne, ale także odpowiadające naglącej potrzebie zmniejszania emisji szkodliwych związków ze spalin samochodowych. Wystarczy jeden przycisk, aby auto poruszało się niemal bezszelestnie, a do tego z korzyścią zarówno dla środowiska, jak i kierowcy.

Hybryda na miarę naszych potrzeb

Jednostki napędowe Subaru zapewniają wyjątkowe wrażenia podczas jazdy. To niesamowite, jak ciche i wygodne w użyciu są to silniki. Specjalny układ boxer sprawia, że wszelkie związane z poruszaniem się auta wibracje zostają zminimalizowane. Wewnątrz samochodu panują idealne warunki do jazdy: uzyskana w ten sposób cisza odwdzięcza się uczuciem upragnionego spokoju i ukojenia za kierownicą. Teraz nawet najgorsza droga nie stanowi problemu: silnik Subaru przeobraża się w elektryczną jednostkę napędową, która ukryta pod maską, daje o sobie znać jedynie w postaci świetnym osiągów.

Poprzedni artykuł

Aktywne przejścia dla pieszych – 3 rzeczy, które musisz wiedzieć

Następny artykuł

Jakie narzędzia do warsztatu samochodowego? Sprawdź!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.