Każdy, kto poszukuje używanego auta, obawia się jego ukrytych usterek. Kiedy zatajone wady wyjdą na jaw po zakupie, możemy wydać naprawdę sporą sumę na kolejne naprawy. Na rynku samochodów używanych…

Jak dobrze kupić używane auto?

Jak dobrze kupić używane auto?

Każdy, kto poszukuje używanego auta, obawia się jego ukrytych usterek. Kiedy zatajone wady wyjdą na jaw po zakupie, możemy wydać naprawdę sporą sumę na kolejne naprawy. Na rynku samochodów używanych raczej nie spotkamy legendarnych aut po niedzielnych kierowcach. Znajdziemy za to pojazdy tak przyszykowane do sprzedaży, że trudno będzie zauważyć ich techniczne niedociągnięcia. Gdzie zatem możemy kupić dobre używane auto, które długo pojeździ bez potężnego finansowego nakładu?

Samochód od rodziny lub znajomego

Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Mimo to czasem myślimy o kupnie auta od wujka, ciotecznego brata czy bliskiego znajomego. Jeśli mamy duże zaufanie do właściciela pojazdu, możemy uwierzyć w to, co powie nam o stanie technicznym samochodu. Negocjacja ceny przy kupnie czterech kółek od kolegi czy członka rodziny może być krępująca. Ale jeśli auto faktycznie jest dobre, warto podjąć się zadania. Gorzej, jeśli podczas sprzedaży we właścicielu auta pojawi się żyłka handlowca. Wtedy jakiekolwiek relacje pójdą w zapomnienie. Tak samo, jak istotne defekty samochodu. A kiedy usterki wypłyną już w trakcie naszej jazdy, z pewnością dojdzie do ochłodzenia rodzinnych czy koleżeńskich stosunków. A z czasem możemy nawet przestać mówić sobie „dzień dobry”.

Zakup auta w komisie

Autokomisy cieszą się nie najlepszą opinią, a mimo to wciąż lubimy do nich zaglądać. Stojące tam auta prezentują się pięknie, a właściciele punktów kuszą różnymi promocjami i zakupem gwarancji. Tak chcą nas przekonać o swojej uczciwości i przejrzystej ofercie. Ale w wielu przypadkach wystawione auta są wyklepywane, pobieżnie naprawiane i pucowane na błysk. Wszystko po to, by podczas jazdy próbnej sprawiły bardzo dobre wrażenie. Gorzej mogą się prezentować podczas zwykłego użytkowania — gdy coś zacznie stukać albo przestanie działać. W autokomisach możemy znaleźć też auta w nienagannym stanie, ale to jak szukanie igły w stogu siana. Najczęściej trafiają tam modele, których właściciele długo nie mogli sprzedać. A to już powinno dać nam do myślenia.

Ogłoszenia motoryzacyjne

Większość osób, które chcą kupić używane auto, korzysta z portali ogłoszeniowych. Zaletą ogłoszeń motoryzacyjnych jest różnorodna oferta i łatwe dopasowanie wyników do naszych wymagań. Siedząc wygodnie w fotelu, przejrzymy ogłoszenia pod kątem interesującego nas rocznika, wyposażenia czy choćby nawet koloru samochodu. Wciąż jednak często nie mamy pewności, czy przedstawione w ogłoszeniu informacje są w 100% prawdziwe. Szukajmy więc portali ogłoszeń motoryzacyjnych, które wystawiają sprawdzone oferty sprzedaży aut używanych. Jednym z takich serwisów jest LuMotors, który uczciwie podchodzi do klienta i oferuje pewne samochody. Na stronie lumotors.pl znajdziemy auta w dobrym stanie technicznym i takie, które wymagają niewielkich napraw. Klient jednak dokładnie wie, czego może się spodziewać po samochodzie i dzięki temu nie kupi kota w worku. Na takiej transakcji na pewno nie stracimy czasu ani pieniędzy. Zyskamy za to komfort poszukiwań i auto w dobrej kondycji, Gdzie najlepiej kupić dobre używane auto? Na pewno nie zdecydujemy za Ciebie, z jakiej formy zakupu chcesz skorzystać. Być może jesteś zwolennikiem jeżdżenia po komisach albo szukania auta wśród znajomych. Rozważ jednak za i przeciw wszystkich dostępnych rozwiązań. Wybierz to, które da Ci możliwość kupna sprawdzonego samochodu. Inaczej Twoja nietrafiona transakcja pociągnie za sobą wiele wydatków na niespodziewane naprawy ukrytych usterek.

Jak dobrze kupić używane auto?
5 (100%) 1 vote[s]

Zostaw komentarz