Jak działają skupy aut używanych

Działanie skupu aut używanych jest banalnie proste. Oferując gotówkę do ręki odkupują od nas nasz pojazd, a następnie usiłują go sprzedać generując zysk. Aby ten zysk wygenerować skup oferuje cenę niższą od rynkowej. W zależności od wielkości i zasięgu działalności skupu procent o jaki cena jest niższa zmienia się. Duże skupy o ogólnopolskim zasięgu są w stanie zaoferować nawet 90% wartości samochodu. Mniejsze i lokalnie działające skupy oferują od 65 do 75% wartości rynkowej pojazdu.

Ogromnymi zaletami skupów aut używanych jest to, że działają one przeważnie 7 dni w tygodniu, oferują gotówkę do ręki, a bardzo często również odbiór auta z dowolnego miejsca, nawet spod domu klienta. Pozwala to potencjalnemu sprzedającemu zaoszczędzić sporo wysiłku i, co najważniejsze, również czasu. Zasada działania firm skupujących pojazdy jest bardzo szczegółowo opisana na stronie Skup aut Filar.

Dlaczego powstały skupy aut?

sprzedaż samochoduRynek pojazdów używanych w Polsce jest rynkiem jeśli nie przesyconym, to z pewnością bardzo nasyconym. Każdy, kto choć raz próbował sprzedać samodzielnie używany pojazd wie, że nie jest ani proste, ani szybkie. Nawet zadbane auta w dobrym stanie technicznym czekają na nabywców nie dzień czy miesiąc, ale czasem nawet po kilkanaście miesięcy. Tutaj naprzeciw potrzebom klientów wychodzą właśnie profesjonalne skupy aut używanych. Oferują wycenę, gotówkę, i odbiór auta. Szybko i bezpiecznie. A że trochę taniej niż wynosi wartość rynkowa? Cóż, cena wygody.

Jaki skup aut wybrać?

Na pierwszy rzut oka wybór odpowiedniego skupu aut wydaje być zadaniem banalnie prostym. Cóż bowiem trudnego jest w wejściu w wyszukiwarkę internetową i wpisaniu frazy skup aut używanych w okolicy? Okazuje się, że problem jest odrobinę bardziej złożony, ponieważ ilość wyników wyszukiwania może nas zwyczajnie przytłoczyć. Jak w tym gąszczu wybrać najlepszy z możliwych skup? Taki, który zaoferuje nam najbardziej korzystne warunki i da najwyższą cenę?

skup aut filar w GdańskuNajlepiej jest wybrać duży skup o ogólnopolskim zasięgu. Korzystanie z usług takiej firmy daje nam pewność, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem a oferowana cena jest najbliższa rynkowej wartości auta. Tego typu profesjonalne skupy korzystają z usług rzeczoznawców specjalizujących się w wycenach pojazdów, dlatego wybierając taki skup mamy pewność, że oferowana cena jest zgodna z rzeczywistą wartością naszego pojazdu. Tego typu skupy przeważnie bez problemów odbiorą auto z dowolnego miejsca w kraju, dlatego nie musimy się dodatkowo martwić potencjalnym transportem.

Kolejną opcją dostępną dla nas, jako sprzedających są znacznie mniejsze skupy działające lokalnie (w granicach powiatu bądź województwa). Takie skupy również działają w pełni legalnie chociaż oferują trochę mniej korzystne ceny. Nadal jednak oferują bezpieczną i wygodną transakcję, szybką gotówkę w ręku i przeważnie również odebranie pojazdu spod domu.

Czego unikać sprzedając samochód?

Decydując się na sprzedaż auta za pomocą skupu pojazdów należy jednak zdecydowanie unikać ofert, które przypadkiem znajdziemy za wycieraczką pojazdu. To przeważnie oferty pochodzące od indywidualnych osób, która jak każdy kupujący prywatnie chcą odkupić nasze auto za minimalną kwotę (im niższą tym lepiej). Weryfikując ofertę takiego odkupu auta próbujmy dowiedzieć się czy jest to zarejestrowany podmiot gospodarczy, czy osoba prywatna.

Poprzedni artykuł

Jaki odkurzacz samochodowy wybrać?

Następny artykuł

Samochody do przewozu osób za granicę – jakie modele wykorzystywane są najczęściej?

2 Komentarze

  • Wydaje mi się, że im większa firma skupująca auta, to niższa cena za auto. Bo koszta, rzeczoznawcy placówki. Z drugiej strony pewnie takie duże firmy skupiają nieporównywalnie większą ilość aut z PL.

  • Ja co 2 dni wyciągam z za wycieraczki reklamę skupu. Wszystko ok, tylko czemu ktoś uważa że jestem zainteresowany sprzedaniem 4 letniego zadbanego auta 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.