Samochody używane są wybierane głównie przez osoby, które nie mogą lub nie chcą kupować nowego auta. Decydując się na zakup pojazdu z drugiej ręki musimy się jednak liczyć z koniecznością…

Jak kupić w pełni sprawne używane auto w atrakcyjnej cenie?

Jak kupić w pełni sprawne używane auto w atrakcyjnej cenie?

Samochody używane są wybierane głównie przez osoby, które nie mogą lub nie chcą kupować nowego auta. Decydując się na zakup pojazdu z drugiej ręki musimy się jednak liczyć z koniecznością dokładnego zapoznania się z jego stanem oraz weryfikacją dokumentacji. Tylko w taki sposób zyskamy bowiem pewność, że zakupione auto w pełni spełni pokładane w nim oczekiwania. W jaki sposób zminimalizować ryzyko oraz bezpiecznie stać się właścicielem używanego samochodu?

Dlaczego warto kupić samochód używany?

Samochody używane to świetny wybór dla osób o ograniczonym budżecie, które nie chcą inwestować oszczędności swojego życia w nowe auto. Nieużywane samochody z salonu mają bowiem to do siebie, że bardzo szybko tracą na wartości. Już po roku takie auto jest warte o średnio 30-45% mniej niż zapłaciliśmy za nie w chwili zakupu.

W praktyce oznacza to, że decydując się na jego sprzedaż stracimy prawie połowę zainwestowanych pieniędzy. Zdecydowanie bardziej opłaca się więc kupić samochód używany w dobrym stanie, za który już na wstępnie zapłacimy mniej, a w razie sprzedaży także niewiele stracimy na transakcji.

Auto używane od osoby prywatnej czy profesjonalnej firmy?

Kupując samochód używany mamy zasadniczo do doboru dwie opcje: możemy odkupić go od osoby prywatnej, czyli jego poprzedniego właściciela lub kupić auto od firmy, która zajmuje się profesjonalną sprzedażą samochodów używanych. Do takich firm należy Autopunkt.pl, która prowadzi sprzedaż detaliczną aut od ponad 10 lat. Która z tych możliwości jest bezpieczniejsza?

Używany samochód od osoby prywatnej – nie wszystko złoto, co się świeci?

Do zakupu samochodu na aukcjach internetowych i z ogłoszeń kuszą atrakcyjne ceny oraz możliwość ich dalszej negocjacji. Bardzo często trafiają się także prawdziwe okazje, kiedy za ułamek ceny mamy możliwość kupna świetnie wyposażonego auta. Nie wszystkie oferty są jednak warte naszej uwagi. Bardzo często nieuczciwi sprzedawcy wykorzystują bowiem naiwność i brak doświadczenia kupujących sprzedając im auta powypadkowe, z wadami, niejasnym stanem prawnym lub wymagające kosztownych napraw.

Zanim zdecydujemy się na zakup samochodu używanego od prywatnego sprzedawcy warto wiec zabrać auto do zaufanego mechanika oraz dokonać jego dokładnego przeglądu. Dzięki temu poznamy realny stan techniczny samochodu oraz będziemy wiedzieli, czy jest on warty zakupu.

Używane auto od sprawdzonej firmy – gwarancja sprawności i jakości

Bezpieczniejszą alternatywą do zakupu samochodu używanego od osoby prywatnej jest jego zakup od sprawdzonej firmy. Należy do nich Autopunkt.pl – polski serwis internetowy, na którym znaleźć można szeroki wybór używanych samochodów pochodzących od polskich dystrybutorów.

Wybierając swoje auto z oferty Autopunkt.pl zyskujemy pewność, że w nasze ręce trafi w pełni sprawny oraz dokładnie przebadany pod kątem technicznym samochód. Wszystkie dostępne w ofercie Autopunkt.pl samochody zanim trafią do oficjalnej sprzedaży są bowiem dokładnie sprawdzane przez sztab doświadczonych mechaników. Dzięki temu ich nabywca zyskuje pewność, że kupowany pojazd jest w pełni sprawny oraz nie wymaga dodatkowych napraw.

Dla większego bezpieczeństwa oraz pewności korzystania z samochodu każdy klient Autopunkt.pl może także wykupić dodatkowy pakiet rozszerzonej ochrony serwisowej, który zapewni mu bezpłatną naprawę usterek do nawet 36 miesięcy od dnia zakupu auta.

Oceń post

1 Komentarz
  1. Decydując się na zakup samochodu używanego często jednym z warunków kupna jest bezwypadkowość pojazdu. Aby to sprawdzić warto udać się do sprawdzonego mechanika, o czym wspomniane zostało w artykule. Myląca może okazać się wymiana przedniej szyby przez poprzedniego właściciela. Warto potwierdzić taką wymianę odpowiednią dokumentacją, która wskaże z jakiego powodu szyba była wymieniana. Upewni ona potencjalnego kupca, że auto jest bezwypadkowe.

Zostaw komentarz