Jak sobie poradzić z przeprowadzką starszej osoby?

Przeprowadzka jest czymś zupełnie naturalnym dla osób w młodszym wieku. Przeprowadzają się one nawet kilka razy w ciągu całego swojego życia. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku osób w podeszłym wieku. Dla nich przenosiny nawet w obrębie jednego miasta są wydarzeniem wyjątkowym. Planując taką przeprowadzkę trzeba mieć na uwadze wiele względów.

Osoby starsze to bardzo specyficzni klienci firm transportowych i przeprowadzkowych. Seniorzy, ze względu na swoje bogate doświadczenie życiowe, są osobami bardzo wymagającymi. Przeprowadzka domu czy mieszkania związana jest wtedy z odpowiednim planowaniem i musi być poprzedzona długą rozmową i sprecyzowaniem oczekiwań. Seniorzy, którzy przeważnie całe życie spędzili w jednym miejscu, niejednokrotnie mają problemy z przeprowadzką. Rolą dobrej firmy transportowej jest więc kompleksowa pomoc, zarówno seniorowi, jak i rodzinie.

Przeprowadzka, tylko po rozmowie

Przeprowadzka seniora musi być wcześniej zaplanowana. Nie można jej dokonywać wbrew woli osoby starszej. Bardzo dużą rolę do odegrania ma tu rodzina, która powinna wcześniej porozmawiać z seniorem i wyjaśnić, dlaczego przeprowadzka do nowego miejsca (domu, mieszkania lub domu opieki) jest lepszym rozwiązaniem i poprawi komfort życia. Senior, który otoczony jest opieką i wie, że przeprowadzka jest plusem, a nie minusem, chętniej współpracuje.

Dobrym sposobem na to, aby przekonać seniora do przeprowadzki jest odwiedzenie wraz z nim nowego miejsca. Często zdarza się, że senior przeprowadza się z domu, który do tej pory zajmował do mieszkania, które jest łatwiejsze w utrzymaniu. Taka przeprowadzka związana jest z wieloma rzeczami, w tym pozbyciem się części niepotrzebnych rzeczy.

Pakowanie i pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy

Powodem, dla którego seniorzy decydują się na przeprowadzkę są najczęściej problemy zdrowotne. Utrzymanie nawet najmniejszego domu jest bowiem dużo bardziej czasochłonne i wymaga więcej wysiłku, niż utrzymanie mieszkania. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest pozbycie się części niepotrzebnych rzeczy. Tu jest bardzo duże pole do popisu dla firmy od taxi bagażowego. Współpracując z dobrą firmą przeprowadzkową seniorzy mogą liczyć na kompleksową pomoc przy pakowaniu, demontażu mebli, wynoszeniu materiałów delikatnych i transporcie. Nie bez znaczenia pozostaje tu skorzystanie z pomocy firmy, która ma doświadczenie w realizacji tego typu zleceń i rozumiejącej specyfikę pracy z seniorami. Taką firmą jest Taxi-Bagaż, której strona znajduje się tutaj.

Osoby starsze w swoich domach posiadają rzeczy, które niekoniecznie przydadzą się w nowym miejscu zamieszkania. Przeprowadzka jest bardzo dobrą okazją do tego, aby zutylizować niepotrzebne:

  • meble i elementy wyposażenia domu,
  • odzież i obuwie,
  • materace i pościel,
  • gazety i niepotrzebną dokumentację,
  • sprzęty RTV i AGD.

W trakcie realizacji przeprowadzki zwracajmy uwagę na to, aby nie odseparować seniora od pracy. Osoby starsze przeważnie mocno przeżywają pakowanie swojego dobytku, o jego segregacji nie wspominając. Senior powinien w miarę możliwości sam zadecydować, które rzeczy są dla niego wartościowe, a które nie. Powinna pomagać również rodzina, która zna seniora i jego upodobania.

Zwracajmy uwagę na detale

Seniorzy lubią się czuć ważni i potrzebni. Dlatego w trakcie przeprowadzki pracownicy firmy, która realizuje zlecenie powinni odpowiednio się zachowywać. Chodzi tu przede wszystkim o kulturę wypowiedzi, szacunek do starca i rzeczy, które posiada, a także doradztwo. Nie powinno się traktować seniora jak przedmiotu i osoby, która przeszkadza w wykonaniu pracy.

Dobre, szanujące się firmy od taxi bagażowego rozumieją, że dla starszej osoby każda rzecz może wiązać się z określonymi wspomnieniami i stanowić wartość. Wybierajmy więc takie firmy, które szanują swoich klientów i potrafią dla nich uelastycznić swoją ofertę.

Poprzedni artykuł

Tajemnice sukcesu myjni samochodowej

Następny artykuł

Surowe kary dla pijanych kierowców i piratów drogowych

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.