Jak utrzymywać czystość pojazdów komunalnych?

Auta należące do służb miejskich i komunalnych niejednokrotnie zmagają się z problemem zanieczyszczeń i pracy w trudnych warunkach. Brud zalegający na placach budowy, wysypiskach śmieci, drogach dojazdowych do pól i w innych miejscach, jest nie tylko uciążliwy, ale także niebezpieczny. Mając tego świadomość, właściciele flot pojazdów komunalnych powinni zadbać o regularne mycie podwozia i kół, które podniesie stopień bezpieczeństwa oraz wydłuży żywotność samochodów.

Myjnie automatyczne

Specjalistyczne rozwiązania umożliwiające kompleksowe mycie podwozia, czyszczenie kół i usuwanie brudu z bocznych dolnych partii samochodów komunalnych gwarantują konstruowane w tym celu myjnie przejazdowe i automatyczne, które dzięki swojej budowie, umożliwiają szybkie i precyzyjne czyszczenie podwozia oraz kompleksowe usuwanie brudu z opon i trudno dostępnych miejsc. Myjnie automatyczne to szybkie i wygodne rozwiązanie, które pozwala szybko i skutecznie wyczyścić praktycznie każdy typ pojazdu – od samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, aż po pojazdy specjalne, śmieciarki czy maszyny rolnicze. Wyposażona w specjalistyczne pompy, dysze i szczotki myjnia automatyczna pozwala na szybkie i kompleksowe mycie podwozia, a jej charakterystyczną cechą jest fakt, że elementy czyszczące pracują, poruszając się pod unieruchomionym pojazdem.

Myjnie przejazdowe

Drugim często stosowanym rodzajem myjni do podwozi i kół aut komunalnych, są myjnie przejazdowe. W odróżnieniu od myjni automatycznych myjnia przejazdowa jest nieruchoma, a proces czyszczenia odbywa się na skutek przejazdu kół samochodu po elementach konstrukcyjnych myjni. Cechą, która charakteryzuje myjnie przejazdowe, jest ich bardzo szeroki stopień konfiguracji. Zarówno dysze, jak i szczotki mogą różnić się między sobą budową i parametrami, co pozwala dostosować optymalny tryb pracy do gabarytów czyszczonego pojazdu i stopnia jego zanieczyszczenia. Warto dodać, że w tym samym momencie czyszczone mogą być zarówno koła, podwozie, jak i dolne elementy konstrukcji samochodu, ze względu na możliwość zastosowania różnych środków chemicznych w poszczególnych pompach i dyszach. Ostatnim elementem procesu jest spłukiwanie i ewentualne nakładanie wosku.

Właściwe utrzymanie czystości w kontekście samochodów komunalnych nie jest łatwe i wymaga zastosowania specjalistycznych rozwiązań. Mając tego pełną świadomość, instytucje samorządowe oraz firmy obsługujące sektor komunalny, nieustannie optymalizują wydatki w zakresie mycia podwozia, coraz częściej decydując się na zakup własnej myjni, której koszty zwracają się po kilku latach używania. Z całą pewnością jest to rozwiązanie korzystne dla właścicieli większej ilości pojazdów komunalnych, które są intensywnie eksploatowane, a ich regularne czyszczenie w profesjonalnych myjniach generuje wysokie nakłady.

Poprzedni artykuł

Wypożyczalnia samochodów a zwrot kosztów podróży służbowej

Następny artykuł

Co powienieneś wiedziec o naprawie i wymianie turbosprężarki?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.