Wielu kierowców wybiera AC w ogóle nie patrzą na koszty polisy i gwarantowaną ochronę. Może się okazać, że droga polisa nie zapewnia wielu korzyści w razie wystąpienia szkody. Zobaczmy, jak…

Jak wybrać ubezpieczenie AC, by nie przepłacić i mieć jak najwięcej korzyści?

Jak wybrać ubezpieczenie AC, by nie przepłacić i mieć jak najwięcej korzyści?

Wielu kierowców wybiera AC w ogóle nie patrzą na koszty polisy i gwarantowaną ochronę. Może się okazać, że droga polisa nie zapewnia wielu korzyści w razie wystąpienia szkody. Zobaczmy, jak dobrze wybrać polisę AC.

Ocena ubezpieczyciela

Na podstawie opinii o ogólnych doświadczeniach kierowców i wypłacalnych ubezpieczeń, można wywnioskować, że pod względem płatności, szybkości rozwiązywania problemów są lepsi i gorsi ubezpieczyciele. Wybierając ubezpieczyciela warto kierować się nie tylko wysokością składek, ale również renomą, historią, opiniami innych kierowców itp.

Sprawdzaj warunki ubezpieczenia

Przeczytanie od A do Z umowy i wszystkich załączników jest obowiązkiem ubezpieczonego. Każdy ubezpieczyciel ustala wyłączenia z odpowiedzialności, zastrzega sobie możliwość odmowy wypłaty odszkodowania lub pomniejszenie ustalonej kwoty, np., jeśli kierowca złamał warunki umowy. A o ich załamanie wcale nie trudno. Wystarczy nie zabezpieczyć samochodu, przewozić niedozwolony lub za duży bagaż lub korzystać z auta w inny niedozwolony sposób (np. w celu przewożenia osób za opłatą).

Sprawdź, w jakiej formie otrzymasz odszkodowanie

Zdarza się, że firmy stosują niekorzystny przelicznik kosztów napraw. Niektóre firmy ubezpieczeniowe zastrzegają sobie możliwość montażu nieoryginalnych części, które czasem mogą nie pasować lub szybciej się zużywać. Kierowca może być tu stratny. Niektórzy zaniżają koszy naprawy ze względu na wiek pojazdu czy zużycie. Istotny jest również wybór formy rozliczenia szkody. Możesz otrzymać gotówkę do ręki lub firma naprawi samochód na swój koszt. Z łatwością porównasz firmy ubezpieczeniowe za pomocą kalkulatora OC: https://porownywarka-oc-ac.pl/kalkulator-oc/. Wstępne porównanie pozwoli Ci się dowiedzieć, ile zapłacisz za polisę OC i AC.

Korzystaj z rabatów i promocji

Kierowcy, którzy jeżdżą bezpiecznie, nie mają stłuczek, mogą liczyć na lepsze warunki AC. To dobra okazja, by uzyskać niższą cenę składki ubezpieczenia lub korzystniejsze warunki, np. wyższą sumę ubezpieczenia. Jeszcze więcej można zaoszczędzić wybierając pakiet ubezpieczenie domu, samochodu i polisy na życie. Niektóre firmy okresowo oferują korzystne promocje, dzięki którym można trafić na naprawdę świetne okazje. Często takie oferty są dostępne tylko przez internet.

Oceniaj ryzyko

Zawsze warto rozsądnie oceniać ryzyko i wybierać polisy, które są naprawdę niezbędne. Czasami firmy proponują dodatkowe warianty, z których możesz nigdy nie skorzystać. Jeżeli sporadycznie wyjeżdżasz za granicę, np. w okresie wakacji, nie ma potrzeby wybierania ochrony całorocznej. Tak samo postępuj z każdym innym dodatkiem.

Jak podkreśla specjalista z porównywarki ubezpieczeń https://porownywarka-oc-ac.pl:

…Takie polisy są zdecydowanie tańsze. Zapewniają jednak ograniczony zakres ochrony. Jeśli skuszony niską ceną kierowca wybierze najtańsze AC z szeregiem wykluczeń, może się okazać, że w przypadku szkody polisa okaże się zupełnie bezużyteczna.

Auto zastępcze

Auto zastępcze to nie luksus – czasem to konieczność. Niektóre firmy p. zwrócą się koszty dojazdów podczas naprawy auta, ale komunikacją miejską. Masz prawo domagać się pojazdu zastępczego lub pokrycia kosztów wynajęcia samochodu na czas remontu pojazdu.

Wysokość franczyzy integralnej

Podkreślamy jeszcze, że warto zwrócić uwagę na wysokość minimalnej kwoty, za jaką odpowiada ubezpieczyciel. Zazwyczaj ubezpieczyciele nie chcą odpowiadać za szkody, których wartość wynosi kilkaset złotych. Można to obejść, wystarczy wybrać AC bez franczyzy integralnej.

Zostaw komentarz