Jak wysłać koła kurierem?

Rynek e-commerce rozwija się bardzo szybko i teoretycznie w sieci możemy kupić już niemalże wszystko. Ten trend dodatkowo wzmacniają szybkie i tanie przesyłki kurierskie oraz płatności elektroniczne. Zakupy w sieci są wygodne, oszczędzają czas i pieniądze, a także dają dostęp do szeregu różnych ofert. Dlatego właśnie nawet przy tak specyficznym towarze, jakim są części samochodowe, klienci indywidualni, mechanicy, pracownicy warsztatów czy też dystrybutorzy korzystają z ofert e-sklepów. Poza tym nadajemy również dużo przesyłek z częściami samochodowymi kurierem. Jedną z najczęściej wysyłanych są koła. Zobacz, jak przygotować przesyłkę, by dotarła do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Ile kosztuje wysyłka kół kurierem?

Cenniki firm kurierskich są bardzo atrakcyjne, a sama opłata za wysyłkę kół samochodowych będzie uzależniona od wagi i wymiarów przesyłki, sposobu jej zapakowania oraz oczywiście wybranych opcji dodatkowych. Najbezpieczniej jest porównać oferty różnych przewoźników na https://www.pogotowiepaczkowe.pl/ i wybrać tę najbardziej interesującą. Warto również pamiętać o tym, że każda firma ma swoje wytyczne dotyczące prawidłowego pakowania kół. W dużej mierze chodzi o to, by specyficzna paczka nie została uszkodzona podczas transportu, ani nie naraziła na uszczerbek innych przesyłek. Na koszt wysyłki kół z felgami kurierem będą miały przede wszystkim wpływ parametry przesyłki takie jak waga i wielkość. Warto pamiętać, że jeśli zapakujemy je w karton, będą one przez przewoźnika potraktowane jako przesyłka standardowa, czyli będą tańsze. W momencie gdy owiniemy je folią lub też zastosujemy owijkę, stanie się ona przesyłką niestandardową, a tym samym zostaną naliczone dodatkowe opłaty.

Jak zapakować koła kurierem?

Przed zapakowaniem opon należy je przygotować. Muszą być czyste i suche. Przewoźnicy nie zalecają wysyłania czterech sztuk w jednym kartonie ze względu na duże rozmiary i wagę paczki. Najlepiej jest zapakować koła pojedynczo lub parami i nadać jako osobne przesyłki. Będzie to również atrakcyjne cenowo. W ten sposób komplet kół można wysłać w dwóch lub czterech regularnych kartonach. Warto zadbać szczególnie o zabezpieczenie alufelg. To element, który jest podatny na uszkodzenia, a musi się doskonale prezentować. Warto w tym celu wykorzystać tekturę, folię bąbelkową. Im więcej warstw, tym lepiej. Poza tym wolne przestrzenie w kartonie należy wypełnić w taki sposób, by opona się nie przesuwała. W ten sposób minimalizujemy ryzyko jej uszkodzenia w transporcie.

Jak wysłać paczkę z kołami?

Najważniejszym aspektem przy wysyłce kół kurierem jest ich dobre zapakowanie. Warto zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi przewoźnika, ponieważ źle zapakowanej paczki kierowca nie przyjmie. Samej procedury wysyłki dokonujemy na stronie internetowej. W dedykowane miejsca wpisujemy podstawowe parametry przesyłki takie jak waga i wielkość, a także dane adresowe. To również miejsce, w którym możemy wybrać różnego rodzaju opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie czy pobranie. Są one dodatkowo płatne. Jeśli wysyłamy dwa lub cztery kartony z kołami, to każdy z nich musimy nadać jako osobną przesyłkę. Na podstawie wprowadzonych danych otrzymamy oferty różnych przewoźników wraz z cenami i przewidywanym terminem doręczenia. Po wyborze konkretnej płacimy, drukujemy list przewozowy i czekamy na przyjazd kuriera. Odbierze od nas przesyłkę z oponami i zawiezie prosto do odbiorcy. Drogę tę można śledzić w dedykowanym panelu.

Poprzedni artykuł

Zalety i wady wynajmowania samochodu

Następny artykuł

Na czym polega transport samochodów na lawecie zza granicy do Polski?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.