Jaka tapicerka do samochodu?

Każdy kierowca pragnie, aby tapicerka w jego samochodzie wyglądała idealnie. Na rynku dostępne są różne rozwiązania. Najczęściej dylemat dotyczy tego czy zastosować tapicerkę skórzaną czy z weluru. Jaka zatem będzie najlepsza tapicerka do auta?

Tapicerka skórzana

To co można powiedzieć o tapicerce wykonanej ze skóry to z pewnością to, iż jest ona najłatwiejsza w pielęgnacji. Jednak co ważne, jest to zdecydowanie najdroższy rodzaj tapicerki samochodowej. Łatwość w pielęgnacji to nie jedyna zaleta skórzanej tapicerki. Wykonana jest ona z naturalnego materiału to to ma ogromny wpływ na komfort użytkowania. W skórzanej tapicerce po prostu wygodnie się siedzi. Choć skórzaną tapicerkę łatwo jest wyczyścić to trzeba pamiętać, aby zrobić to umiejętnie. Jeśli nie chce się robić tego samodzielnie można tę czynność zlecić specjalistom. Takie usługi oferują specjalistyczne firmy, a często także niejedna samochodowa hurtownia tapicerska. Do czyszczenia skórzanej tapicerki stosować należy tylko przeznaczone do tego preparaty oraz mleczko. Dużą zaletę skórzanej tapicerki jest także to, że jeśli będzie się o nią odpowiednio dbać to może służyć przez wiele lat.

Tapicera welurowa

Innym często stosowanym rozwiązaniem jest także tapicerka welurowa. Można powiedzieć, że jest to najczęściej spotykany rodzaj tapicerki w samochodach. Jest tak przede wszystkim dlatego, iż welurowa tapicerka nie jest droga. Ma jednak swoje wady. Przede wszystkim często się elektryzuje oraz nie jest tak odporna na zabrudzenia jak tapicerka ze skóry. Trudniej się ją także czyści. Nie oznacza to jednak, że welurowa tapicerka nie ma swoich zalet. Największą zaletą tego rodzaju tapicerki jest fakt, iż latem nie nagrzewa się za mocno, a zimą nie staje się nieprzyjemna w dotyku. Najlepszym miejscem do zakupy welurowej tapicerki będzie renomowana samochodowa hurtownia tapicerska. Będzie się wówczas miało pewność, że kupiło się produkt dobrej jakości.

Tapicerka bawełniana

Oprócz tapicerek skórzanych oraz welurowych na rynku dostępne są także tapicerki bawełniane. W swojej ofercie posiada je niemal każda samochodowa hurtownia tapicerska. Tapicerki bawełniane to produkt uniwersalny. Są przyjemne w dotyku zarówno latem jak i zimą. Nie elektryzują się, jednak są mniej odporne na zabrudzenia. Jest tak przede wszystkim dlatego, iż bawełna wchłania wilgoć. Dlatego to ich czyszczenia używać należy specjalistycznych preparatów. Wadą tapicerek bawełnianych jest to, iż tapicerki te dość łatwo i szybko się gniotą. Z drugiej strony nie jest to produkt drogi.

Poprzedni artykuł

Skup aut – czy to dobre rozwiązanie?

Następny artykuł

Filtry DPF i katalizatory w samochodzie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.