Jakie samochody terenowe z USA sprowadzają Polacy?

Dobre amerykańskie terenówki są łakomym kąskiem dla zagorzałych miłośników motoryzacji. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jakie samochody terenowe z USA najczęściej sprowadzane są do Polski.

Moda na samochody terenowe

W Europie samochody terenowe od wielu lat są symbolem prestiżu, dlatego też coraz więcej fanatyków czterech kółek decyduje się na ich zakup. Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że olbrzymim zainteresowaniem cieszą się nie tylko nowe samochody terenowe prosto z salonu, ale również używane terenówki i suvy, które trafiły na rynek wtórny.

Dlaczego samochody terenowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Największymi zaletami samochodów terenowych jest oczywiście nie tylko ich masywność, duży ciężar i niesamowite gabaryty. Olbrzymią rolę odgrywają tutaj również względy estetyczne, które dla wielu kierowców odgrywają najważniejszą rolę. Nie można zapominać również i o tym, że dzięki masywnej konstrukcji znacząco zwiększa się poziom bezpieczeństwa w trakcie ewentualnej kolizji na drodze. Amerykańskie terenówki (https://autazusa.pl/news/dobre-amerykanskie-terenowki-warte-sprowadzenia-do-polski/) mogą pochwalić się zmniejszoną strefą zgniotu i doskonałą widocznością drogi z podwyższenia. Terenówki bardzo często mogą pochwalić się także bardzo pojemnym bagażnikiem, dlatego też jest to idealny wybór dla rodzin, które lubą częste wyjazdy na wczasy.

Jakie samochody terenowe z USA cieszą się największym zainteresowaniem?

Legendą amerykańskiego rynku samochodowego jest oczywiście Jeep Grand Cherokee i to właśnie ta marka w Polsce cieszy się największym zainteresowaniem wśród kierowców. Jeep Grand Cherokee to bardzo uniwersalne auto, które doskonale sprawdzi się na nierównych bezdrożach i co najważniejsze zapewni niesamowity komfort podróżowania. Jedną z największych zalet tego auta jest nie tylko rewelacyjne wyposażenie (szczególnie od wersji Limited w górę), komfort oraz bezpieczeństwo.

Boom na Hummery H2

Kierowcy, którzy w pierwszej kolejności stawiają na niezawodność i luksus, powinny postawić na Hummer H2. Napęd na cztery koła zapewnia niesamowity komfort w prowadzeniu auta nawet w bardzo niekorzystnych warunkach. Jest to idealny samochód terenowy przede wszystkim dla tych kierowców, którzy podróżują po różnych typach nawierzchni i lubią podczas długiej podróży się zrelaksować.

Cadillac Escalade

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze samochody terenowe z USA to warto wspomnieć również o marce Cadillac Escalade. Pojazd ten może pochwalić się bardzo potężnym silnikiem, dzięki któremu można liczyć nie tylko na rozwinięcie niesamowitej prędkości, ale również na perfekcyjną dynamikę jazdy. Nawet standardowe wersje Cadillaca Escalade mogą pochwalić się bardzo bogatym wyposażeniem. Jest to idealne auto dla tych kierowców, którzy chcą wyróżnić się nie tylko na polskich, ale również europejskich drogach. Jest to również wspaniała propozycja dla kierowców, które szczególną uwagę zwracają na oryginalne kształty i nietuzinkową stylistykę.

Starsze auta terenowe z USA

Luksusowe samochody terenowe z USA cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najbardziej zamożnych kierowców. Jak pokazują najnowsze statystyki, w naszym kraju olbrzymim zainteresowaniem cieszą się również starsze pojazdy amerykańskie, na których zakup może pozwolić sobie więcej ludzi. Mowa tutaj między innymi o takim aucie jak np.: Jeep Grand Cherokee II generacji (z lat 1998-2004), który w dalszym ciągu potrafi zrobić duże wrażenie. W Polsce rozchwytywany jest również Chevrolet Suburban, który zaliczany jest do jednego z największych suvów na amerykańskim rynku. Jeżeli chodzi o starsze samochody terenowe z USA, to w naszym kraju poluje się głównie na roczniki 2001.

Czy warto postawić na amerykańskie samochody terenowe?

Samochody terenowe i suvy sprowadzane z USA są idealnym wyborem dla tych kierowców, którzy cenią sobie luksus, prestiż, bezpieczeństwo i komfort jazdy w każdym terenie. Wysokiej jakości terenówkę można kupić już za niecałe 30 000 zł. Jeżeli chodzi o europejki rynek aut, to w takiej cenie bardzo trudno będzie znaleźć ciekawą terenówkę w dobrym roczniku. Pamiętać należy jedynie o tym, aby sprowadzać samochody terenowe od rzetelnych sprzedawców i korzystać wyłącznie ze sprawdzonych aukcji. Na szczęście na rynku jest wiele godnych polecenia firm, które zajmują się sprowadzaniem samochodów z USA ( np. Usaimport.pl), dzięki czemu bez żadnego większego problemu będzie można nabyć swoje wymarzone auto.

Poprzedni artykuł

Wysokiej jakości ładowarki CTEK – sklep Akustrefa

Następny artykuł

Oświetlenie ciągnika roboczego – na co zwrócić uwagę?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.