Wideorejestratory to urządzenia, które ułatwiają codzienną jazdę i dają poczucie bezpieczeństwa. Nowsze modele to z kolei nowoczesny sprzęt, posiadający szereg funkcji oraz udoskonalonych parametrów. Jaka kamera samochodowa będzie najlepsza? O…

Kamera samochodowa na miarę Twoich potrzeb – nowoczesna i funkcjonalna

Kamera samochodowa na miarę Twoich potrzeb – nowoczesna i funkcjonalna

Wideorejestratory to urządzenia, które ułatwiają codzienną jazdę i dają poczucie bezpieczeństwa. Nowsze modele to z kolei nowoczesny sprzęt, posiadający szereg funkcji oraz udoskonalonych parametrów. Jaka kamera samochodowa będzie najlepsza? O niektórych ciekawych rozwiązaniach dowiesz się z poniższego artykułu.

Wideorejestrator z pomiarem prędkości

Rejestrator jazdy będzie przydatnym urządzeniem, szczególnie gdy dużo poruszamy się samochodem w ciągu dnia. Aby móc kontrolować naszą jazdę, kamera z pomiarem prędkości może być wygodnym rozwiązaniem. Niekiedy wideorejestrator jest niezbędnym lub koniecznym urządzeniem. Z łatwością kontroluje naszą trasę, a nowsze modele mają możliwość nagrywania obrazu z przodu, z tyłu, jak i w środku samochodu. Stanowi to swego rodzaju zabezpieczenie podczas sytuacji spornych oraz niebezpiecznych na drodze, a także w momencie, gdy pozostawimy pojazd na parkingu. Kamera poprzez funkcję nagrywania uchwyci, np. potencjalną próbę kradzieży lub różnego rodzaju kolizje parkingowe. Pomiar prędkości zawarty w rejestratorze jazdy kontroluje prędkość, pozwala monitorować przemierzone kilometry, tempo, czy nawet spalanie pojazdu.

Nawigacja w kamerze samochodowej

Wybierając kamerę samochodową z GPS, zyskujemy dwa urządzenia w jednym, co jest oszczędnością miejsca, a także zapewnieniem bezpieczeństwa. Nawigacja monitoruje przebieg trasy, wyznacza odpowiednią drogę, a niektóre modele również kontrolują prędkość. Najczęściej jest to prędkościomierz w postaci wygaszacza ekranu lub wyświetlony zostaje w górnym rogu kamery. Gdy kupimy nawigację, jak i kamerę samochodową jako osobne urządzenia, może pojawić się problem z ich podłączeniem. Gniazdo zapalniczki jest tylko jedno, a więc wymagane będzie podłączenie przedłużacza, co zajmuje dużo miejsca. Dlatego zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w urządzenie, które stanowi rejestrator jazdy, jak i nawigację.

Czujniki i tryby pracy

Często w rejestratorze jazdy mamy do czynienia z czujnikami ruchu, które pozwalają nam na oszczędność nie tylko baterii, ale również miejsca na karcie pamięci. Funkcja jest przydatna, szczególnie gdy pozostawiamy pojazd na parkingu. Podczas postoju, gdy kamera wyczuje ruch, automatycznie się uruchomi i rozpocznie nagrywanie. Z czujnikiem ruchu w parze idzie także tryb parkingowy, który ma podobne działanie. Dodatkowo warto, aby nasze urządzenie posiadało G-Sensor, czyli czujnik wstrząsów. Umożliwi on zabezpieczenie nagrania w chwili wypadku przed usunięciem czy nadpisaniem. Gdzie znaleźć odpowiednie urządzenie? SmartCams.pl – kamery samochodowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają dobrej jakości sprzętu w korzystnych cenach. Z pewnością znajdziemy tam wiele modeli, które sprawdzą się w naszym aucie.

źródło zdjęcia: freepik.com

Zostaw komentarz